Kraje tropikalne Nad morzem Turystyka zagraniczna Wakacje za granicą

Top 6 najlepszych włoskich plaż.

Ze względu na fakt, iż Włochy są półwyspem Morza Śródziemnego dostarczają one wielu ciekawych miejsc do błogiego letniego wypoczynku. Mowa tutaj o plażach usłanych złotym piaskiem, wokół których rozpościera się infrastruktura turystyczna pozwalająca na wygodne spędzenie wolnego czasu. My jednak nie skupiamy się wyłącznie na infrastrukturze, a co za tym idzie prezentujemy również dzikie i urokliwe zakątki, w których nie znajdziemy tłumów. Jednym słowem nasze zestawienie powinno przypaść do gustu zarówno osobom lubiącym gwar i hałas, jak i też tym, dla których cisza jest ukojeniem.

Pierwszą propozycją jest San Vito Lo Capo usytuowana w północno-zachodniej części Sycylii w Trapanii. Plaża ze względu na to, iż przybrała postać typowego sierpa, chroniona jest od silnych wiatrów i sztormów. Z obydwu jej stron znajdują się zatoki rybackie, przy których rozlokowane są liczne kutry. Pierwszym powodem, dla którego wybraliśmy to miejsce jest krystalicznie czysta woda, natomiast drugim jest świetna baza noclegowa. Nieopodal plaży znajdują się hotele, hostele oraz noclegownie. Choć niektóre części plaży są zamknięte to jednak większość jest dostępna za darmo.

Top 6 najlepszych wloskich plaz San Vito Lo Capo (1) Top 6 najlepszych wloskich plaz San Vito Lo Capo (2)

Drugą propozycją jest Taormina, która również znajduje się na Sycylii, jednakże w jej południowo-wschodniej części. Ta plaża jest z pewnością jedną z popularniejszych wśród włoskich plaż. Znajdziemy tutaj tłumy turystów, jednakże warto odwiedzić to miejsce chociażby ze względu na teatr grecki, a także górujący nad miejscowością zamek.

Top 6 najlepszych wloskich plaz Taormina (1) Top 6 najlepszych wloskich plaz Taormina (2)

Inną plażą godną odwiedzenia jest Isola del Giglio. Toskańska plaża przyciąga wielu turystów, którzy oprócz wodnego szaleństwa, błogiego wylegiwania się na piasku szukają także atrakcji przyrodniczych, których jest tam pod dostatkiem. Na przykład nieopodal plaży znajdują się Alpy Apuańskie, które zachęcają do spacerów, pieszych wycieczek.

Top 6 najlepszych wloskich plaz Isola del Giglio (2) Top 6 najlepszych wloskich plaz Isola del Giglio (1)

Jeżeli szukasz plaż z krystalicznie szmaragdową wodą to z pewnością Capo Vaticano dostarczy ci niesamowitych wrażeń estetycznych. Ta plaża prezentuje się wprost przepięknie, a znajduje się w regionie Kalabria. To tam Morze Śródziemne wiąże się z Morze Tyrreńskim. Wokół plaży znajdują się liczne charakterystyczne skały z biało-szarego granitu.

Top 6 najlepszych wloskich plaz Capo Vaticano (2) Top 6 najlepszych wloskich plaz Capo Vaticano (1)

Inną propozycją jest słynna wyspa Capri, na której znajdują się jedne z najlepszych plaż w południowej Europie. Jest to doskonałe miejsce na romantyczny wypoczynek, który będzie upływał w spokojnej atmosferze. Oczywiście wokół plaż znajduje się odpowiednia infrastruktura (restauracje, hotele, kluby), jednakże nie jest tam tak tłoczno i gwarno, jak w innych regionach.

Top 6 najlepszych wloskich plaz Capri (2) Top 6 najlepszych wloskich plaz Capri (1)

Ostatnią naszą propozycją jest Polignano leżąca w prowincji Bari w Apuli. Plaża znajduje się w południowych Włoszech w regionie, który nie jest jeszcze masowo najeżdżany przez turystów. Można tam znaleźć malowniczo rozsiane plaże, które są świetnie zabezpieczone przed wiatrem, sztormem dzięki masywnym nasypom skalnym. Oczywiście w regionie doszukać się można wielu ciekawych zakątków. Warto również zakosztować w tamtejszej kuchni, która dostarcza mnóstwa specjałów.

Top 6 najlepszych wloskich plaz Polignano (2) Top 6 najlepszych wloskich plaz Polignano (1)

Fot. Pinterest.

Popularne