Turystyka w polsce Turystyka zagraniczna Wakacje w polsce

Dobry sposób na transport z lotniska Pyrzowice – wynajęcie samochodu

Obecnie podróżujemy znacznie intensywniej niż kiedyś i coraz częściej korzystamy z transportu lotniczego. Ponieważ z reguły zależy nam na jak najszybszym dotarciu do celu,  kwestią do rozwiązania pozostaje przemieszczenie się z lotniska do punktu docelowego lub dojazd na lotnisko. Najlepszym rozwiązaniem w tego rodzaju sytuacji jest wynajęcie samochodu.

Lotnisko w Pyrzowicach i dojazd do Katowic

Położone około 30 kilometrów od Katowic lotnisko Pyrzowice to znakomicie rozwijający się port lotniczy obsługujący coraz większą liczbę pasażerów i lotów zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Korzystające z usług portu tanie linie lotnicze przyczyniają się również do wzrostu liczby pasażerów prywatnych i biznesowych, którzy mają do załatwienia wiele interesów na terenie ważnego gospodarczo regionu, jakim jest Górny Śląsk.

Wynajem samochodów jest w relacjach biznesowych elementem wręcz nieodzownym, dlatego działające na tym terenie wypożyczalnie oferujące wynajem samochodów do celów prywatnych czy służbowych cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, tym bardziej, że z reguły są to firmy obsługujące nie tylko trasę Katowice – Pyrzowice, ale także inne miasta Górnego Śląska. Większość wypożyczalni działających na tym terenie umożliwia również transfer na inne lotniska – w Krakowie, Wrocławiu czy Warszawie.

woman watchingJak najprościej dokonać wynajmu samochodu?

Można naturalnie bezpośrednio po wylądowaniu w Pyrzowicach udać się osobiście do jednej z wypożyczalni mającej swoją siedzibę w pobliżu portu lotniczego lub zamówić samochód telefonicznie i czekać przed terminalem. Jednak zdecydowanie lepiej jest dokonać wcześniejszej rezerwacji on line, zwłaszcza że wtedy mamy możliwość porównania rozmaitych ofert i wyboru najlepszej z naszego punktu widzenia. Wcześniejsza rezerwacja jest też wskazana, jeśli mamy jakieś szczególne życzenia odnośnie do samochodu czy miejsca jego podstawienia.

Firmy trudniące się wynajmem samochodów dysponują na ogół szeroką gamą aut osobowych standardowych, ale również luksusowych, klasy premium oraz o specjalnym przeznaczeniu. W przypadku zamiaru wypożyczenia konkretnego modelu auta z określonej kategorii, czy też specjalnego wyposażenia, na przykład fotelików dla dzieci, łańcuchów czy innych akcesoriów, wcześniejsza rezerwacja jest niezbędna.

Udogodnienia dla klientów

Międzynarodowy port Lotniczy w Pyrzowicach ma bardzo dobre połączenie ze śląską aglomeracją poprzez drogę ekspresową S1, dlatego wiele osób korzysta z transportu lotniczego, a następnie z wynajętego samochodu w celach prywatnych, między innymi turystycznych. Śląsk jest na tyle atrakcyjnym regionem, że z powodzeniem można spędzić tutaj miły weekend, a nawet wakacje, korzystając z dobrodziejstw komunikacji lotniczej, a następnie swobodnego dysponowania wynajętym samochodem.

Wypożyczalnie samochodów wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów podstawiając zamówione auto w dowolne miejsce i akceptując możliwość jego odstawienia w innym punkcie niż je wypożyczono. Dla osób zainteresowanych, obok wynajmu samochodów, proponuje się także przewóz pasażerów na lotnisko bądź z lotniska do punktu docelowego.

Autor: Artykuł powstał we współpracy z wypożyczalnią samochodów AWOS

Popularne