Kraje tropikalne Nad morzem Turystyka zagraniczna Wakacje za granicą

Włochy – miejsce atrakcyjne dla turystów

Włochy to miejsce turystyczne z licznymi atrakcjami. Jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych krajów. Przez cały rok ma wiele do zaoferowania turystom i specjalistom z różnych branż.

Atrakcyjne miasta

wlochyBędąc we Włoszech, powinniśmy odwiedzić Rzym, Wenecję, Mediolan, Florencję i Padwę. Najatrakcyjniejszy pod względem turystycznym jest Rzym. W wiecznym mieście koniecznie zobaczmy Koloseum, Kapitol, Panteon i Fontannę di Trevi, Santa Maria in Cosmedin (jeden z najstarszych i najpiękniejszych kościołów w Rzymie) oraz via Apia Antica (najstarsza droga świata).

Florencja, miasto artystów: poetów, malarzy, architektów i humanistów, ma wiele zabytków. Katedra Santa Maria del Fiore z największą na świecie ceglaną kopułą, dzwonnica Campanile di Giotto, park Giardino di Bobolo, plac Michała Anioła oraz kościół Santa Maria Novella z przyrządami astronomicznymi z 1572 roku to tylko niektóre miejsca, które koniecznie warto zobaczyć, przyjeżdżając do Florencji.

Natomiast Mediolan jest światową stolicą mody. Tutaj swoje projekty prezentują, np. Armani i Prada, a po wybiegach chodzą najbardziej opłacane modelki świata. Mediolan posiada także wiele zabytków, np. gotycką katedrę Duomo, Piazza del Duamo, teatr operowy La Scala oraz kościół Santa Maria Della Grazie z obrazem Leonarda Da Vinci „Ostatnia Wieczerza”. Wiele zabytków ma też Padwa, która jest znana z Bazyliki Św. Antoniego, posągu konnego z brązu i ogrodu botanicznego Orto Botanico, jednego z najstarszych ogrodów na świecie, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Padwa to również miasto uniwersyteckie, w którym kształcił się Dante i Galileusz.

Wenecja to miasto kanałów, w którym transport odbywa się tylko drogą wodną. Miasto słynie z Placu św. Marka, dzwonnicy św. Marka, wieży zegarowej i wielu mostów. Miasto jest także znane z Weneckiego Karnawału, który jest najstarszą i największą zabawą uliczną w Europie.

Centrum wydarzeń

Włochy są krajem, które przyciąga wiele osób z powodu atrakcji turystycznych oraz imprez i wydarzeń branżowych, w których biorą udział kraje z całego świata. Jednym z nich jest Wystawa Światowa Expo, która w tym roku jest w Mediolanie.

Wystawa Światowa Expo trwa od 1 maja do 31 października 2015 roku. W tym roku odbywa się pod hasłem „Wyżywienie planety, energia dla życia”. Jej celem jest prezentacja osiągnięć z branży żywnościowej i najnowszych trendów dotyczących zdrowej żywności oraz wymiana wiedzy i doświadczeń na temat stosowanych w rolnictwie technologii oraz bezpieczeństwa i jakości i żywności. Poza tym jest okazją do nawiązania i rozwijania kontaktów handlowych i gospodarczych.

Expo Mediolan podzielone jest na dwa wydarzenia. Pierwsze jest skierowane do wszystkich, czyli szerokiej publiczności. Natomiast na drugie zaproszeni są jedynie specjaliści.

Chęć udziału w Expo Mediolan zgłosiło 147 krajów, w tym europejskie, np. Wielka Brytania, Francja, Szwajcaria, Węgry, Niemcy i Polska. W Expo Mediolan biorą udział również Chiny i Stany Zjednoczone. Cele polskiego uczestnictwa to zbudowanie trwałego zaufania do polskiej marki i gospodarki oraz prezentacja kraju jako nowoczesnego i atrakcyjnego dla partnerów biznesowych oraz odnoszącego sukcesy gospodarcze. Wyjazdy na Expo Mediolan organizuje między innymi biuro HolidayTravel.pl.

Popularne