Turystyka zagraniczna Wakacje za granicą

Podróż marzeń w weekend?

W dzisiejszych czasach jest to możliwe! Dosłownie kilka dni wystarczy, by doświadczyć czegoś niezwykłego. Oczywiście, najwygodniejszym środkiem transportu będzie samolot – dzięki temu nie zmarnujemy zbyt wiele naszego cennego czasu i nie odczujemy wielkiego zmęczenia podróżą. Poza tym możliwość upolowania tanich biletów, która pojawia się coraz częściej, to dla turystów prawdziwa gratka! Wystarczy dobrze szukać, a naprawdę niewielkim kosztem można zwiedzić urocze miejsca w Europie.

Jakie miasta można odwiedzić w weekend?

1Ciekawą propozycją jest Budapeszt. Dlaczego? Główną zaletą jest przede wszystkim cena. Budapeszt to jedna z najtańszych stolic w Europie. Można tam zarezerwować noclegi w bardzo przystępnych cenach. Oczywiście, za zwiedzaniem Budapesztu przemawia nie tylko koszt, ale także piękno tego miasta. Co można tu zobaczyć? Warto odwiedzić Wzgórze Zamkowe, w pobliżu którego położona jest jedna z najstarszych cukierni w mieście. Nie można pominąć także Góry Gellerta, Mostu Széchenyi, Parlamentu i wielu, wielu innych miejsc. Idealnie na weekend!

Jeśli zależy nam na dużej ilości atrakcji- warto polecieć do Londynu. Można odwiedzić tu wiele muzeów, a także podczas spaceru zobaczyć London Eye, Big Ben czy też zrobić sobie zdjęcie przed pałacem. Niewątpliwie, wybór jest duży, a więc co kto woli!

Bezdyskusyjnie, świetną propozycją jest też Barcelona. Tu także można upolować prawdziwe „lotnicze” okazje. Klimat tego miasta jest niesamowity, warto spędzić tu przynajmniej 3 dni!

Jednak można też obrać całkiem inny kierunek. Sztokholm czy Oslo to miasta, do których warto polecieć, by poczuć skandynawski klimat. Tu także bilety lotnicze nie należą do najdroższych, jednak ceny zakwaterowania, niestety, są zdecydowanie wyższe.

Nie można pominąć też Brukseli- stolicy Europy, kuszącej najlepszymi czekoladkami, ale też Wiednia- wyjątkowego, historycznego miasta, bogatego zarówno architektonicznie, jak i w inne aspekty kultury. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Nie zapomnijmy o Marsylii- przeuroczym francuskim mieście, o interesującej historii i niezwykłej kulturze. Poza tym, wszyscy uwielbiamy śródziemnomorski klimat. Tam czeka nas gorące lato i przyjemna, łagodna zima.

Ciekawą propozycją, szczególnie dla zakochanych, może być lot do Wenecji. To właśnie tam, wśród kanałów i gondoli, ludzie wyznają sobie miłość, mają tu miejsce romantyczne zaręczyny. Klimat tego miasta jest niepowtarzalny, nie bez przyczyny jest tak często wybierane przez turystów.

Oczywiście, częstym celem podróży jest też Amsterdam, kojarzący się z widokiem tulipanów. Jest to nieduże, przytulne miasto kultury i sztuki, częściowo położone poniżej poziomu morza, co także dodaje mu uroku. Nie trzeba brać urlopu- wystarczy jeden weekend, by to miejsce odwiedzić i się w nim zakochać.

To tylko kilka propozycji, gdzie można polecieć na weekend. Jak widać, jest sporo możliwości. Świat stoi dla nas otworem, jak nigdy dotąd. Polując na zniżki, możemy poznawać przeurocze zakątki za niewielkie pieniądze. Podróże, nawet tak krótkie, są świetną inwestycją.

Artykuł przygotowany we współpracy z serwisem City Break Matimpex.

Popularne