Nad jeziorem Nad morzem Turystyka zagraniczna Wakacje za granicą

5 najlepszych plaż do wypoczynku w Wielkiej Brytanii.

Choć Wielka Brytania raczej nie jest miejscem typowym do turystycznego wypoczynku i nie ma takiej popularności jak Grecja, Egipt, Francja, czy Włochy, to jednak osoby będące w Wielkiej Brytanii muszą wiedzieć, że i tam są miejsca, w których można świetnie spędzić wakacje. W naszym rankingu przedstawiamy najczęściej wybierane plaże, które sprzyjają wypoczynkowi i leniuchowaniu.

Pierwszą nasza propozycją jest Bournemouth w Dorset. To miejsce, w którym każdy może skorzystać z uroku jednej z najlepszych miejskich plaż na Wyspach. Spotkać tutaj można liczne rodziny, które opalają się i korzystają z uroków miękkiego piasku i ogromnej przestrzeni.

5 najlepszych plaz do wypoczynku w Wielkiej Brytanii  Bournemouth (2) 5 najlepszych plaz do wypoczynku w Wielkiej Brytanii  Bournemouth (1) 5 najlepszych plaz do wypoczynku w Wielkiej Brytanii  Bournemouth (3)

Inną ciekawą plażą, którą warto odwiedzić, jest Rhossili Beach mieszcząca się w południowej Walii. Każdy, kto był chociaż raz w Rhossili doskonale wie, że miejscowość słynie przede wszystkim z ogromnych klifów. W czasie odpływów będąc na klifach, czy to na samej plaży, zobaczyć można interesująco wyglądające wraki statków, które znajdują się na stosunkowo niewielkiej głębokości. Plaża o długości prawie 5 km jest praktycznie prawie w całości pokryta złotym piaskiem. Spotkać można tutaj zarówno ludzi młodych, jak i całe rodziny. Miejsce to jest również często wybierane przez surferów. Osoby chcące zakosztować aktywnego wypoczynku, a dodatkowo szukające ciekawych widoków, powinny skorzystać ze specjalnego szlaku spacerowego, który biegnie szczytem klifów.

5 najlepszych plaz do wypoczynku w Wielkiej Brytanii Rhossili Beach (1) 5 najlepszych plaz do wypoczynku w Wielkiej Brytanii Rhossili Beach (2) 5 najlepszych plaz do wypoczynku w Wielkiej Brytanii Rhossili Beach (3)

Miejscem idealnym do typowego turystycznego wypoczynku jest Torquay w Devon. Znajduje się tutaj mnóstwo luksusowych hoteli, a także restauracji nagradzanych przez przewodnik Michelin. Niestety to wiąże się z dużymi kosztami i to zarówno, jeśli chodzi o zakwaterowanie oraz posiłki, jednakże miejsce jest to doskonałe do wypoczynku. Osoby szukające taniego wypoczynku mogą znaleźć tam nieco mniej prestiżowe hotele, hostele, czy pensjonaty, dzięki czemu będą mogli zaoszczędzić wiele funtów, a przy tym skorzystać z uroków Torquay.

5 najlepszych plaz do wypoczynku w Wielkiej Brytanii Torquay (1) 5 najlepszych plaz do wypoczynku w Wielkiej Brytanii Torquay (3) Torquay, South Devon, March 2012

W Wielkiej Brytanii znajdziemy także Błękitną Lagunę. Znajduje się ona w miejscowości Abereiddy. Jest to sztuczny zalew, który powstał w wyniku zalania starego kamieniołomu. Jest to idealne miejsce dla osób szukających świetnych widoków, a także chcących aktywnie spędzić czas na spacerach, przechadzkach.

5 najlepszych plaz do wypoczynku w Wielkiej Brytanii Blekitna Laguna (3) 5 najlepszych plaz do wypoczynku w Wielkiej Brytanii Blekitna Laguna (1) 5 najlepszych plaz do wypoczynku w Wielkiej Brytanii Blekitna Laguna (2)

Dla osób, które szukają ciszy, spokoju ze świetnymi warunkami do wakacyjnego wypoczynku przygotowaliśmy ciekawą propozycję. Jest nią niewielka wieś Porthcurno. Leży ona w dolinie na południowym krańcu Kornwalii. Znajduje się ona niedaleko Land’s End, czyli najbardziej wysuniętej na zachód części Wielkiej Brytanii. Plaża wygląda nieziemsko. Jest czysta, a piasek miękki i niemalże w całości biały. Wokół plaży znajdują się klify, na których rozlokowane są szlaki spacerowe. Osoby tam będące powinny odwiedzić także Minack Theatre, czyli teatr wykuty w skale, w którym przedstawienia odgrywane są na wolnym powietrzu.

5 najlepszych plaz do wypoczynku w Wielkiej Brytanii Porthcurno (2) 5 najlepszych plaz do wypoczynku w Wielkiej Brytanii Porthcurno (1) 5 najlepszych plaz do wypoczynku w Wielkiej Brytanii Porthcurno (4) 5 najlepszych plaz do wypoczynku w Wielkiej Brytanii Porthcurno (5) 5 najlepszych plaz do wypoczynku w Wielkiej Brytanii Porthcurno (3) 5 najlepszych plaz do wypoczynku w Wielkiej Brytanii Porthcurno (7)

Fot. Pinterest.

Popularne