Nad morzem Turystyka w polsce Turystyka zagraniczna Wakacje w polsce Wakacje za granicą

Bezpieczna podróż do Skandynawii, czyli zalety przepraw promowych

Gdy planujemy podróż do krajów skandynawskich zwykle zastanawiamy się, jaki środek transportu będzie najodpowiedniejszy. Mamy do wyboru długą i męczącą jazdę samochodem, szybki lot samolotem oraz komfortową przeprawę promem. Co prawda najszybciej na miejsce dostaniemy się samolotem, chociaż czasochłonna i męcząca odprawa może zszargać nerwy nawet cierpliwym pasażerom. Samochód wymaga od nas skupienia przez cały czas trwania podróży, na miejsce przyjdziemy więc zmęczeni. Prom zaś daje możliwość spotkania się z żywiołem wody oraz urokami dzikiej natury. Któremu rozwiązaniu zaufać?

– Najlepszy rezultat osiągniemy, podróżując zarówno promem, jak i samochodem. Do portu dojedziemy własnym pojazdem, który popłynie z nami przez szerokie wody Bałyku – mówi przedstawiciel firmy Botrans. Nie musimy się więc obawiać, że na miejscu jakiś malowniczy zakątek pozostanie dla nas niedostępny ze względu na kiepskie połączenie!

143592588386915700Plusy podróżowania promem

1. Bagaż – w samolocie za każdy dodatkowy gram ponad normy, ustalony dla bagażu podręcznego, musimy zapłacić. Nadbagaż to niemały wydatek, nawet w przypadku tanich linii lotniczych. Na statku takich ograniczeń nie ma – możemy więc spakować wszystkie niezbędne rzeczy, a nawet pozwolić sobie na odrobię szaleństwa – nikt nam tego nie zabroni!

2. Swoboda ruchu – gdy lecimy samolotem, przepisy pozwalają nam jedynie na spacer do toalety, w przypadku podróży promem – możemy swobodnie poruszać się po jego pokładzie, a także skorzystać z udogodnień dla pasażerów – strefy relaksu oraz różnych form umilenia im podróży. Gdy przeprawiamy się promem w nocy, najlepszym rozwiązaniem jest wykupienie sobie kabiny, gdzie możemy swobodnie i wygodnie wypocząć.

3. Bezcenny widok na morze – praktycznie z każdego miejsca na promie możemy patrzeć na szerokie wody Bałtyku. Nawet w przypadku, gdy nie nasza kabina pozbawiona jest okien, zawsze możemy wyjść na pokład.

4. Podróż z pupilem – dodatkowym atutem podróżowania promem jest fakt, że praktycznie wszyscy przewoźnicy w Europie umożliwiają pasażerom zabranie na pokład pupila, który spełnia wszystkie wymagania (jest zaszczepiony, posiada paszport oraz microchip). Zwierzęciem zabranym w drogę musimy opiekować się zgodnie z regulaminem przewoźnika.

5. Więcej za mniej – jeśli planujemy zorganizowaną wycieczkę lub po prostu wybieramy się większą grupą znajomych na wakacje, bilet grupowy zawsze wyjdzie nas zdecydowanie taniej niż indywidualny, o czym warto pamiętać, dokonując rezerwacji – przekonuje przedstawiciel Botrans.

6. Pokład pełen atrakcji – podróżując innymi środkami transportu, możemy umilić sobie czas czytaniem, oglądaniem filmów czy słuchaniem muzyki, o czynnościach wymagających poruszania się nie ma jednak mowy. Przeprawa promem to dobra okazja, aby skorzystać z możliwości, jakie daje nam jego duża przestrzeń – może to być bowiem okazja do zrobienia zakupów, wizyty w spa, zabawy do białego rana, wspólnych rodzinnych posiłków. Podróż nie będzie się dłużyć również maluchom, dla których przygotowano specjalny kącik zabaw pod opieką wykwalifikowanych opiekunek. Oferta atrakcji jest zróżnicowana oraz zależy nie tylko od przewoźnika, ale także długości trasy.

7. Pogoda niestraszna – obfite opady śniegu, mgła czy np. chmura wulkaniczna to nie problem. Na podróż promem wpływa bowiem niewiele czynników atmosferycznych.

8. Przewóz własnego pojazdu – niezależnie od tego, czy na drugim brzegu pragniesz korzystać z możliwości podróżowania własnym samochodem, rowerem, motorem czy przyczepą, bez przeszkód możesz wjechać na pokład promu. Warto jednak przed podróżą zapoznać się z wymaganiami przewoźnika, może się bowiem okazać, że nasz pojazd będzie wymagał szczególnego przygotowania.