Nad jeziorem Nad morzem Turystyka zagraniczna W górach Wakacje za granicą

Nowa Zelandia – wycieczka na koniec świata.

Wiele zapalonych podróżników poszukuje miejsc wartych odwiedzenia. Mają już za sobą pobyt w dużej ilości krajów i chętnie odwiedzają nowe. Szukają czegoś nowego, niespotykanego, ekscytującego. Z całą pewnością takich wrażeń każdy dozna, jeśli wybierze się do Nowej Zelandii.

Nowa Zelandia to kraj położony na drugim końcu globu – nie jest trudno dostępny, ale wyprawa do niego wiąże się ze sporymi kosztami. W związku z tym biura podróży bardzo często opracowują wycieczki nie tyle do samej Nowej Zelandii, ale także i do Australii, która jest blisko położona, a atrakcji tam nie brakuje.

Wybierając się do Nowej Zelandii z pewnością trzeba odwiedzić Auckland, czyli największe miasto tego kraju. Niektórych zadziwić może port jachtowy, który aż pęka w szwach, bowiem większość mieszkańców uprawia żeglarstwo. Należy ponadto wejść na Sky Tower, czyli obserwacyjno-radiową wieżę. Jednocześnie jest ona najwyższym punktem na całej południowej półkuli ziemskiej.

Nowa Zelandia wycieczka na koniec swiata (2) Nowa Zelandia wycieczka na koniec swiata (8) Nowa Zelandia wycieczka na koniec swiata (7)

Nowa Zelandia to także kraj, gdzie uświadczymy wspaniałej natury. Można przechadzać się na naturalnych obszarach, zobaczyć niespotykane nigdzie indziej gatunku flory i fauny. Przede wszystkim można podziwiać małego kiwi, którego turysta na wolności raczej nie zobaczy – w większości jest on przetrzymywany przez ludzi w specjalnych miejscach. Ponadto w szczególności polecamy wyruszenie do Waitomo, czyli do jaskiń, w których zobaczyć można świecące larwy. Jeśli warunki są sprzyjające można udać się w podróż podziemną rzeką po jaskiniach, co jest niezwykłym przeżyciem. Nie można ponadto przegapić odwiedzenia miasta Rotorua. Na jego obszarze turysta zobaczy wulkany błotne, gejzery (najsłynniejszy to Pohutu) i inne zjawiska o charakterze geotermalnym (np. gorące źródło, które jest największym takim źródłem na świecie), które dotąd mógł podziwiać jedynie w telewizji, czy internecie.

Nowa Zelandia wycieczka na koniec swiata (3) Nowa Zelandia wycieczka na koniec swiata (4) Nowa Zelandia wycieczka na koniec swiata (10) Nowa Zelandia wycieczka na koniec swiata (11)

Odwiedzający Nową Zelandię można skorzystać z panujących tam warunków i uprawiać ekstremalne sporty jak skydiving, skoki na bungee, czy rafting. Ponadto można poznać kulturę Maorysów, a nawet zobaczyć ich tradycyjny taniec. Dla niektórych z pewnością niezmiernie ważne będzie zobaczenie też miejsc, w których kręcone były sceny do filmu Władca Pierścieni, miejsca, z których inspiracje czerpał Peter Jackson.

Nowa Zelandia wycieczka na koniec swiata (1) Nowa Zelandia wycieczka na koniec swiata (5) Nowa Zelandia wycieczka na koniec swiata (6)

Nowa Zelandia to kraj wielu atrakcji, wspaniale zachowanych naturalnych obszarów, kraj możliwości. Należy jednak mieć na uwadze to, że podróże autobusami mogą wyczyścić portfel do cna. Lepiej zatem złapać stopa, gdyż mieszkańcy bardzo często sami podróżują, bądź skorzystać z tanich lotów. Niemniej niewątpliwie będzie to wspaniała wyprawa, która dostarczy wielu przeżyć.

Fot. Pinterest.

Popularne