Kraje tropikalne Turystyka zagraniczna Wakacje za granicą

Pomysł na urlop – greckie wyspy.

Planując najbliższy urlop warto wziąć pod uwagę nie tylko te zwyczajowo odwiedzane miejscowości w kraju, czy poza jego granicami. Wiele interesujących atrakcji i wspaniałych krajobrazów dostarczą nam te miejsca, które nie są jeszcze w tak dużym stopniu spopularyzowane wśród turystów. Szczególną uwagę należy tu zwrócić na greckie wyspy.

Grecja sama w sobie jest krajem, który niezwykle często staje się celem podróży wielu osób. Tylko ich niewielka część wybiera się na jedną lub więcej przynależnych do tego kraju wysp. A jest ich nie mało. Duża ich ilość ma warunki sprzyjające rozwojowi turystyki, wiele natomiast posiada takie warunki, które uniemożliwiają ich zagospodarowanie. Niemniej wszystkich tych wysp, które mogą zostać odwiedzone, jest dosyć sporo, zatem wybór nie jest łatwy. Poniżej przedstawimy kilka propozycji, które pomogą w podjęciu decyzji.

Pomysl na urlop greckie wyspy (1)

Jedną z ciekawszych jest Kalymnos (Kalimnos). To niewielka wyspa o powierzchni nieco ponad 100 km2. To miejsce z pewnością zainteresuje tych turystów, którzy liczą na spokojny wypoczynek w urokliwym zakątku. Spokój zapewnia przede wszystkim słabo rozwinięta infrastruktura turystyczna. W sezonie oczywiście można natknąć się na sporą ilość turystów, jednakże nie są to tłumy, które często utrudniają wypoczynek, sprawiają, że robi się szum i hałas. Jedną z najbardziej interesujących atrakcji tej wyspy jest Muzeum Poławiaczy Gąbek. Kalymnos słynie z połowu gąbek, co zobaczyć można praktycznie na każdym kroku począwszy od licznych sklepów z gąbkami, a skończywszy na firmach, magazynach, w których są składowane. Kalymnos to prawdziwa gratka dla fanów turystyki wspinaczkowej. Znajduje się tutaj wiele tras o zróżnicowanej trudności dzięki czemu każdy począwszy od laika, aż po doświadczonego wspinacza znajdzie coś dla siebie.

Pomysl na urlop greckie wyspy Kalymnos (1) Pomysl na urlop greckie wyspy Kalymnos (2) Pomysl na urlop greckie wyspy Kalymnos (3) Pomysl na urlop greckie wyspy Kalymnos (4)

Kolejną propozycją na wakacyjny kierunek jest Amorgos. Wyspa ta leży na Morzu Egejskim w Archipelagu Cyklady. Wyspa słynie z czysto błękitnego koloru morza ją oblewającego przez co często nazywana jest również wyspą wielkiego błękitu. Na jej terenie znaleźć można wiele ciekawych zabytków o charakterze historycznym – mowa tutaj o klasztorach, a także monastyrach, z których najciekawszym wydaje się monastyr Hozoviotissa, który istnieje już ponad dziesięć wieków. Wyspa w dużej mierze pozostaje w dalszym ciągu dziewicza, gdyż pomimo dość szybkiego rozwoju turystyki nie jest jeszcze tak bardzo oblegana przez turystów. Jednym słowem jest to wspaniały zakątek, który warto umieścić na swojej wakacyjnej mapie podróży.

Pomysl na urlop greckie wyspy Amorgos (4) Pomysl na urlop greckie wyspy Amorgos (3) Pomysl na urlop greckie wyspy Amorgos (2) Pomysl na urlop greckie wyspy Amorgos (1)

Ostatnią naszą propozycją jest wyspa Samos. To tutaj w starożytnych czasach znajdował się jeden z ważniejszych ośrodków klasycznej sztuki greckiej. Greckie mity głoszą, że w tym miejscu narodziła się Her, która czczona była pod imionami Heraja i Tonea. Wyspa jest usytuowana niedaleko wybrzeża Turcji, a jednym z najciekawszych jej walorów jest łańcuch górski Ambelas z najwyższym szczytem Kerketeus.

Pomysl na urlop greckie wyspy Samos (1) Pomysl na urlop greckie wyspy Samos (2) Pomysl na urlop greckie wyspy Samos (3) Pomysl na urlop greckie wyspy Samos (4)

Fot. Pinterest.