Turystyka zagraniczna

5 najlepszych miejsc na wakacje z rodziną.

Wybranie miejsca, w którym chcemy spędzić wakacyjny urlop, z reguły jest stosunkowo proste. Problem jest wtedy, gdy pojawia się dziecko, dzieci i to z nimi udajemy się w podróż. Wówczas to trzeba zwracać szczególną uwagę na warunki panujące w miejscu zakwaterowania, środki transportu, dostępność i koniecznie atrakcje, bez których dzieci będą się po prostu nudzić. Warto zatem sprawdzić, jakie obecnie miejsca są proponowane na wakacyjny rodzinny wyjazd.

Pierwszą propozycją jest Turecka Riwiera. Tam znaleźć można wiele atrakcyjnych i w rozsądnych pieniądzach hoteli, ośrodków noclegowych. Część z ośrodków jest bardzo rozbudowana – dysponuje swoimi salonami spa, a także umiejscowionymi na zewnątrz basenami i zjeżdżalniami, które umilą czas każdego dnia. Ponadto w niektórych miejscach organizowane są specjalne zajęcia dla dzieci, dzięki czemu one będą miały sporo wrażeń, a rodzice zażyją odrobinę spokoju i odpoczynku.

RIWIERA TURECKA (2) RIWIERA TURECKA (1)

Kolejną propozycją jest Bułgaria, a konkretnie Riwiera Bułgarska. Podobnie jak w Turcji odnaleźć tam można wiele ośrodków/hoteli, które są przystosowane właśnie na przyjmowanie rodzin z dziećmi. W związku z tym oferują one bardzo interesujące atrakcje, dzięki którym każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Organizowane są tam zabawy animacyjne, tworzone są kluby maluchów. Ponadto do odwiedzenia niektórych ośrodków zachęca ich położenie – tuż nad piaszczystą plażą, która jest idealnym rozwiązaniem dla rodziców i dzieci.

Bułgaria (2) Bułgaria (1)

Trzecią propozycją jest wyjazd na wyspę Djerba należącej do Tunezji. Atrakcją samą w sobie jest już tamtejszy krajobraz, czyli piękne kolory, słoneczna pogoda, egzotyczne kwiaty oraz palmy. Niektóre z ośrodków są wykonane w niskiej zabudowie, co z pewnością powinno ucieszyć większość rodziców. Wiele hoteli oferuje nie tylko typowe atrakcje dla dzieci jak zabawy animacyjne, czy zjeżdżalnie, ale również elementy, które zwiększą komfort wypoczynku rodziców – to jest np. wysokie krzesełka do karmienia, łóżeczka dla dzieci, czy brodzik.

Djerba (2) Djerba (1)

Kolejnym krajem, do którego wybrać się można z rodziną na wspólne wakacje, jest Grecja. Z racji położenia i ukształtowania tego państwa wiele ośrodków położonych jest nad plażami, a otaczają je przepiękne lasy. Wybranie odpowiedniego miejsca w Grecji na wypoczynek sprzyja podróżom do innych jej części, a nawet wysp. Tam natomiast jest naprawdę dużo do zwiedzania, podziwiania, a i dzieci z pewnością będą zachwycone nowościami, które zobaczą. Oczywiście już w samych ośrodkach jest co robić, ponieważ wiele z nich dysponuje dużym zapleczem gastronomicznym oraz sportowym.

Grecja (2) Grecja (1)

Piątą, a zarazem ostatnią propozycją na wakacyjny rodzinny wyjazd, są Wyspy Kanaryjskie. Już sam klimat tam panujący zachęca do odwiedzenia. Według wielu ma on właściwości zdrowotne. Ośrodki tam umieszczone oferują nie tylko wspaniałe widoki (wiele z nich jest zbudowana na kształt wioski kanaryjskiej), ale również niesamowite potrawy. Ponadto w wielu ośrodkach można wynająć opiekunkę dla dziecka.

Wyspy Kanaryjskie (1) Wyspy Kanaryjskie (2)

Fot. Pinterest.

Popularne