Turystyka zagraniczna Wakacje za granicą

5 greckich wysp do wyboru na wakacyjny urlop

Grecja jest krajem, który do tej pory był jednym z najczęściej wybieranych na wakacyjny odpoczynek. O jej świetności świadczyły nie tylko wspaniałe krajobrazy, ale i również historia oraz kultura, którą dostrzec można było w zabytkach, pozostałościach po dawnych czasach, czy zachowaniu mieszkańców kraju. Na uwagę zasługuje również grecka kuchnia, która znajduje amatorów na całym świecie. W tym roku proponujemy wybrać się nie bezpośrednio do Grecji, czyli tam, gdzie zmierza większość turystów, ale na jedną z jej wysp.

Pierwszą wyspą, która zasługuje na uwagę, jest Thassos (czy też Tasos, Thasos oraz Tazos – ostatnie określenie jest słowem polskim). Wyspa ta jest bardzo urodzajna i z niej pochodzą jedne z najlepszych win greckich. Wypoczynek tam umilą nie tylko lokalne trunki, ale również i klimat, który wręcz sprzyja błogiemu leniuchowaniu – krajobrazy, duża ilość gęstych lasów, czy liczne zbiorniki wodne. Oprócz zwykłego wypoczywania wyspa oferuje kilka atrakcji, do których zalicza się jej stolicę – Limenas, miasteczko Limenaria z muzeami wartymi odwiedzenia, czy klasztor Archanioła Michała.

Thassos (2) Thassos (1)

Kolejną naszą propozycją jest wyspa Leukada (czy też Lefkas, Leukas oraz Lefkada). Jest to wyspa górzysta, gdzie wciąż w dużej mierze można podziwiać prawdziwie naturalne warunki. Odnajdą się tam nie tylko amatorzy błogiego leniuchowania, ale również osoby uprawiające taki sport jak windsurfing. Również osoby uwielbiające żeglowanie będą miały tu co robić. Warto nadmienić, że wyspa słynie z tzw. Białej Skały, z której według podań, miano strącać osoby, które dopuściły się zbrodni oraz, z której rzuciła się Safona.

Leukada (2) Leukada (1)

Trzecią wyspą, którą chcemy zaproponować na wakacyjny urlop, jest Santorini (czy też Santoryn). Jest to jedna z wysp należących do archipelagu Santorini. Miejsce to słynie z lokalnego wina, które jest uprawiane w inny sposób niż w innych częściach świata, bo w sposób wolnorosnący. Ponadto wyspa zadziwia kuszącymi widokami, bowiem budowane tam domy mają charakterystyczne kształty, a nawet kolory, a położone są najczęściej na skalistych klifach. Santorini jest wyspą wulkaniczną, a zatem można na niej spotkać czarny oraz czerwony piasek.

Santorini (1) Santorini (2)

Kolejną wyspą idealną na letni wyjazd jest Zakinthos (czy też Zakyntos, Zakynthos oraz Zakintos). Jest to wyspa, które cieszy nie tylko wspaniałą przyrodą, ale i krajobrazami. Jest ona dosyć dobrze rozwinięta pod kątem turystycznym. Posiada port oraz lotnisko. Do głównych miejscowości wypoczynkowych zalicza się Laganas, Argassi, czy Tsilivi. Niewątpliwie wartym obejrzenia jest zatoka wraku.

Zakinthos (2) Zakinthos (1)

Ostatnią, piątą propozycją jest wyspa Korfu (czy też Kerkyra). Jej stolicą jest miasto o tej samej nazwie. Już od jakiegoś czasu turyści przyjeżdżają tam licznie, stąd dobrze rozwinięta sieć turystyczna. Choć zmieniło to nieco naturalny krajobraz, to część znajdująca się na górzystych obszarach została jedynie nieznacznie naruszona.

Korfu (2) Korfu (1)

Fot. Pinterest.

Popularne