Turystyka zagraniczna

5 miejsc, które musisz w tym roku koniecznie odwiedzić.

Naszą pierwszą propozycją są Azory. To znany w świecie archipelag 9 wysp wulkanicznych, które są przynależne do Portugalii. Wyspy cechuje przede wszystkim bardzo zróżnicowana rzeźba terenu. To sprawia, że turysta będący tam na wycieczce może zetknąć się zarówno ze skalistymi wybrzeżami, stromymi zboczami, jak i też bardzo pięknymi jeziorami kraterowymi, które podkreślają ich wulkaniczne pochodzenie. Azory cechuje klimat bardzo łagodny – idealny wprost do wypoczynku. Latem temperatura nie przekracza 28 stopni, natomiast zimą nie spada poniżej 10. Minusem jest jedynie fakt, że pogoda na Azorach jest dość nieprzewidywalna, co powoduje częste opóźnienia przylotów samolotów, a także problemy z komunikacją.

 

5 miejsc, które musisz odwiedzić w tym roku (5)

Turyści szukający spokojnego i cichego miejsca na wypoczynek z pewnością powinni zapoznać się z ofertą wysypy Alonisos. Ta niewielka grecka wyspa położona na morzu Egejskim jest doskonale usytuowana i z pewnością każdy turysta znajdzie tam ciszę i spokój, gdyż nie jest ona jeszcze oblegana przez turystów. Jest to typowo rolniczy zakątek, gdzie odbywa się uprawa oliwy, winogron, czy fig. Wyspa słynie również z produkcji wina. Na wyspie znajduje się wiele plaż, które niestety są kamieniste, choć znaleźć można i kilka piaszczystych perełek.

5 miejsc, które musisz odwiedzić w tym roku (2)

Hiszpania dysponuje wieloma ciekawymi zakątkami. Warto zatem szukać perełek, które mogą zaoferować nieco więcej. Jedną z takich jest na pewno miejscowość Bayona. Leży ona w północnej Hiszpanii, a dokładniej w regionie Galicji nad Oceanem Atlantyckim. Niestety Bayona w sezonie jest dość zatłoczona. To ze względu na specyfikę tamtejszego ukształtowania terenu, które jest wprost idealne do plażowania. Plaże są niewielkie, ale zatłoczone. Warto jednakże polecić jedną z większych plaż znajdujących się na tym obszarze, a mianowicie Playa de America.

Wśród naszych propozycji nie mogło zabraknąć przepięknej wyspy Amelant znajdującej się w Holandii we Fryzji. Amelant należy do archipelagu wysp zachodnio-fryzyjskich. Na wyspie w ostatnim czasie bardzo rozwinęła się turystyka. To ze względu na to, iż od strony Morza Północnego znajdują się na niej wysokie wydmy i duże piaszczyste plaże, które upodobali sobie turyści z różnych zakątków Europy. Wśród turystów najbardziej popularna jest wieś Hollum, która dysponuje bardzo rozbudowaną bazą noclegową i szeregiem drobnych atrakcji.

5 miejsc, które musisz odwiedzić w tym roku (7)

Naszą ostatnią propozycją są dwie mniejsze wyspy Archipelagu Wysp Maltańskich, a mianowicie Gozo i Comino. Obie wyspy swym krajobrazem przypominają Maltę, jednakże doskonale wypoczną tutaj turyści, którzy szukają miejsc spokojnych, mniej zatłoczonych. Przyjeżdża tutaj niewielu turystów, jednakże Ci, którzy odwiedzą to miejsce, z roku na rok wracają tu ponownie. Jedną z największych atrakcji Gozo jest nurkowanie. Najczęściej turyści wybierają komin krasowy Blue Hole. Warto także wspomnieć o przepięknym zakątku Calypso’s Cave znajdującym się nad Zatoką Ramala. To tam według legendy mieszkała Kalypso z Odyseuszem.

5 miejsc, które musisz odwiedzić w tym roku (4)

Fot. Pinterest.

Popularne