Turystyka zagraniczna Wakacje za granicą

Toskania – kraina jak z bajki

Dzięki wakacjom, dzięki urlopowi możemy wypocząć, odstresować się, zapomnieć o problemach w pracy i przy tym zwiedzić nowe zakątki, do których jeszcze wcześniej nie mieliśmy okazji zawitać. Jeśli chcesz wyjechać poza granice naszego kraju i zapoznać się z pięknymi krajobrazami, to warto wziąć pod uwagę Toskanię. Jest to miejsce, które jest odwiedzane przez rzesze turystów z całego świata. Ten region Włoch ma nie tylko bogate bazy noclegowe, ale i szereg imponujących zabytków.

Toskania jest usytuowana w centrum Włoch. Graniczy od północy z Ligurią i Emilią-Romanią, od południa zaś z Lacjum, a od Wschodu z Marche oraz Umbrią. Toskania od zachodu oblana jest wodami Morza Tyrreńskiego. Dzięki bogatym krajobrazom Toskania doskonale prezentuje się zarówno zimą, jak i też w pełni lata. Plusem wyjazdu do tego regionu dla wielu osób okazać się może błogi klimat, który jest bardzo łagodny, a nad morzem niesie za sobą wiele walorów zdrowotnych.

toskania

Jeżeli do tej pory miałeś obawy odnośnie pogody, to z pewnością pozytywną wiadomością okaże się dla ciebie fakt, że w Toskanii począwszy od kwietnia aż do października jest ciepło i słonecznie.

Toskania 2

Co warto zobaczyć w Toskanii? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Wycieczkę należy rozpocząć od zwiedzania Florencji. W tym mieście warto dosłownie wszystko zobaczyć. Na każdym kroku dostrzec można znamiona architektury zamierzchłych epok. Dzięki ciekawej bazie noclegowej we Florencji można tanio i w bardzo dobrych warunkach spędzić parę nocy. Należy tutaj także wspomnieć o możliwości skorzystania z ofert starszych hoteli, które oferują noclegi w niecodziennej stylizacji. Możemy chociażby spędzić noc jak typowy mieszkaniec ery baroku, czy renesansu. Wszystko to w odpowiednio stylizowanych pomieszczeniach.

Krzywa wieża toskania

Osoby będące w Toskanii muszą koniecznie zobaczyć Pizę. To właśnie tam znajduje się słynna Krzywa Wieża, a także Stary Rynek, ratusz oraz katedry. A jeśli znudzi się zwiedzanie, to nic nie stoi na przeszkodzie, by spędzić dzień lub dwa wylegując się błogo na plażach Morza Tyrreńskiego.

Krzywa wieża 2

Toskania obfituje w szereg ciekawych zabytków. Warto tutaj spędzić parę dni, lub nawet tygodni. Z całym przekonaniem można rzec, że czas ten nie będzie zmarnowany. Z pewnością wynagrodzą to liczne zabytki, urokliwe pejzaże, świetne jedzenie i niesamowite wino.

Popularne