Turystyka zagraniczna Wakacje za granicą

Jesienna wycieczka do Rzymu.

Każdy zgodzi się z przekonaniem, że najlepszą porą na wypoczynek są wakacje, czyli dwa najgorętsze i najbardziej słoneczne miesiące, jakimi są lipiec i sierpień. Warto jednak odwiedzać dalekie kraje, nieznane nam regiony także i w innych okresach czasu, gdyż wówczas możemy zobaczyć to, co rzadko spotykane jest latem. My proponujemy wam jesienną wycieczkę do Rzymu. Zapraszamy!

Jesienna wycieczka do Rzymu (2)

Roma będąc największym miastem Włoch dostarcza niezliczonej liczby zabytków. To miasto, które na każdym kroku zaskakuje czymś nowym, zupełnie innym. Na pewno każdy z nas widział to miasto na fotografiach lub filmach. Rzym jest miastem o bardzo rozbudowanej tradycji turystycznej. To przede wszystkim dlatego, że zachowało się tu mnóstwo zabytków nie tylko z okresu baroku, renesansu, ale również i średniowiecza, a także i starożytności. Rzym ze względu na dużą sławę jest bardzo tłumnie oblegany przez turystów, ale także i pielgrzymów, którzy na własne oczy chcą zobaczyć stolicę apostolską. Dlatego wybierając się do Rzymu latem czekać nas będzie długie stanie w korkach, ciągłe przebywanie w ogromnym tłumie osób, które oblegać będą dosłownie wszystkie atrakcje stolicy Włoch. By tego uniknąć, bądź też zmniejszyć prawdopodobieństwo spotkania tłumów warto jest wybrać się do Rzymu jesienią. Wszystkie zabytki tego miasta będą nadal dostępne, a ludzi je odwiedzających będzie znacznie mniej.

Jesienna wycieczka do Rzymu (7)

Nie bez powodu Rzym nazywany jest światowym ośrodkiem turystyki. Znajdziemy tutaj dosłownie wszystkie znane ludzkości budowle, no może z wyjątkiem piramid, czy azteckich świątyń. Przemierzając Rzym na każdym kroku spotkać możemy zabytki sakralne, to jest kościoły, kościółki, kapliczki. Znajdują się tutaj jedne z najsłynniejszych bazylik na świecie. Oprócz tego nie możemy zapominać o Koloseum, którego wnętrze po dziś dzień interesuje skrywając niezbadane tajemnice. Oprócz tego Rzym to także liczne fontanny, akwedukty i inne budowle. W Romie znajdziemy przebogate muzea, które ukażą nam w jeszcze jaśniejszym świetle zamierzchłą historię nie tylko tego miasta, ale i innych zakątków Włoch oraz świata. Pomimo tego, że niekiedy jesień i w Rzymie daje się we znaki chłodnymi powiewami wiatrów deszczem, nieco niższymi temperaturami, to jednak zapalony turysta z pewnością odwiedzi zagadkowe Forum Romanum, czy chociażby Kapitol. Nie możemy także zapominać o obiekcie, który w sposób dobitny prezentuje osiągnięcia starożytnej architektury. Mowa w tym miejscu o Panteonie, który po dziś dzień stoi w niezmienionej formie od momentu, kiedy został wybudowany.

Jesienna wycieczka do Rzymu (5) Jesienna wycieczka do Rzymu (4)

Wycieczka po Rzymie nawet jesienią powinna uwzględniać dwa kluczowe punkty tego miasta. Jednym z nich jest zamek św. Anioła, który był grobowcem przeznaczonym dla cesarza Hadriana, a także najmniejsze państwo świata, czyli Watykan, w którym to znajduje się budowla widoczna z każdego miejsca w Rzymie, a mianowicie Bazylika św. Piotra.

Jesienna wycieczka do Rzymu (6)

Fot. Pinterest.

Popularne