Podróż poślubna Turystyka zagraniczna Wakacje za granicą

Najlepszy sposób na dostanie się do Tokio

Każdy podróżnik wie, że Japonię trzeba odwiedzić choćby raz w życiu. Kraj ten przyciąga nie tylko odmienną dla Europejczyka kulturą, ale również oryginalnym połączeniem tradycji oraz nowoczesności – Pałac Cesarski z wieżowcami w tle, superszybkie kolejki miejskie nieopodal świątyń czy tradycyjna kuchnia serwowana w pełnych szkła i elektroniki centrach handlowych. Z Polski do Japonii droga daleka, jak więc zabrać się za planowanie podróży?

Loty do Tokio – ile trwają, gdzie szukać i ile kosztują?

Trudno wyobrazić sobie inny sposób dostania do stolicy Japonii, niż przelot. Istnieją zarówno bezpośrednie loty Tokio – Warszawa, jednak większość proponowanych połączeń wymaga przesiadki. W tym drugim przypadku, w zależności od przewoźników lot do Tokio będzie odbywać się przez lotnisko w Brukseli, Frankfurcie, Helsinkach lub Londynie. Jeśli natomiast nabędziesz bilet do Tokio na lot bezpośredni, lecisz prosto z Warszawy do położonego ok. 70 km od Tokio lotniska Narita. Oczywiście połączenie bezpośrednie jest znaczne szybsze niż lot z przesiadką – podróż w tym przypadku to 10,5 godziny, podczas gdy przy przesiadce będzie to minimum 14 godzin, a najmniej wygodne loty Tokio zajmują aż 22 godziny!

Wszystkie opcje znajdziesz w serwisie FRU, który gromadzi oferty połączeń od różnych przewoźników. Dzięki temu możesz bez problemu znaleźć najlepiej pasującą Ci opcję – zarówno pod względem terminu podróży, jak i kosztów. A po jej znalezieniu możesz od razu zamówić bilet do Tokio. Cena za niego uzależniona jest od wspomnianych wcześniej czynników, czyli tego, czy lot jest bezpośredni czy z przesiadką i waha się od ok. 1800 do ponad 2800 złotych. Warto zwracać uwagę na odbywające się od czasu do czasu promocje, dzięki którym można nabyć bilet znacznie taniej!

Co trzeba zobaczyć w Tokio?

Tokio to naprawdę wielkie miasto i ciężko wymienić wszystkie warte uwagi miejsca. Wspomniany na wstępie Pałac Cesarki, świątynie Yanaka, Tokyop City View to punkty obowiązkowe. A co poza tym? Najlepiej zaplanować zwiedzanie Tokio dzielnicami – każda z nich ma swoje miejsca, które przyciągają turystów z całego świata, ponadto odbywają się rozmaite wydarzenia kulturalne i sportowe, o których można dowiedzieć ze stron internetowych i serwisów społecznościowych. Dobrze przed wyjazdem zajrzeć także na strony i blogi podróżników, którzy byli w stolicy Japonii. Z pewnością dowiesz się z nich o wielu interesujących miejscach, jakie powinno się tam zobaczyć.

Tokio to miasto, które nie zasypia – trudno jednak temu się dziwić, gdyż żyje tam ponad 9 milionów mieszkańców. Dzięki rozbudowanej komunikacji miejskiej łatwo się po nim przemieszczać, choć należy przygotować się na to, że jest to droga metropolia i dobrze mieć na jej zwiedzanie zapas większej gotówki.

Popularne