Kraje tropikalne Nad morzem Turystyka zagraniczna

Wspaniałe wyspy karaibskie.

Każdy, kto słyszał o piratach bądź oglądał serię filmów pt. znamiennym tytułem „Piraci z Karaibów” z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co mogą zaoferować wyspy karaibskie dla turysty żądnego wrażeń. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym właśnie tych wysp.

Wyspy karaibskie są rejonem, który znajduje się pomiędzy dwoma kontynentami, tj. Ameryki Północnej i Południowej. Sama nazwa wysp wywodzi się od Indian, którzy nazywani byli Karaibami. Zamieszkiwali oni dawniej część Karaibów. W ujęciu geograficznym Karaiby obejmują Wyspy Bahamy, Kajmany, Antyle, a także część wysp, które są położone na Morzu Karaibskim. Warto również wspomnieć o tym, że wyspy karaibskie są bardzo zróżnicowane pod kątem przynależności do poszczególnych państw.

Wspaniale wyspy karaibskie (4) Wspaniale wyspy karaibskie (5)

Jednym z najpopularniejszych archipelagów wysp są Bahamy. Na Bahamach dominuje klimat podrównikowy wilgotny, natomiast w północnej części archipelagu zwrotnikowy wilgotny. Charakterystyczną cechą są dwie pory roku – letnia, która jest wilgotna i trwa od maja do listopada, a także zimowa sucha i bezdeszczowa, która trwa od grudnia do kwietnia. Wyspy utrzymują się przede wszystkim z turystyki, dlatego też na każdym kroku zobaczyć można przepiękne kurorty przeplatające się z niesamowitymi krajobrazami. Najbardziej tą część świata upodobali sobie Amerykanie i Kanadyjczycy, którzy rok w rok wybierają ten archipelag wysp na swoje wakacyjne wyprawy. Popularne wśród turystów odwiedzających te właśnie wyspy jest uprawianie różnych sportów wodnych, w tym przede wszystkim nurkowania, które pozwala na oglądanie cudownych raf koralowych. Warto wspomnieć także o tym, że to właśnie Bahamy były miejscem, gdzie siedziby mieli niegdyś piraci, dlatego będąc na miejscu warto poczytać i posłuchać lokalnych legend i historii na temat skarbów.

Wspaniale wyspy karaibskie Bahamy (1) Wspaniale wyspy karaibskie Bahamy (2) Wspaniale wyspy karaibskie Bahamy (3)

Innym ciekawym zakątkiem, który wprost urzeka turystów z całego świata jest Barbados. To państwo znajdujące się w Małych Antylach na wyspie o tej samej nazwie. Stolicą tej wyspy jest Bridgetown, gdzie znajdują się przepiękne wybrzeża, na których rozsiane zostały liczne hotele i kurorty. Będąc w samym sercu Barbadosu, czyli Bridgetown warto zobaczyć Parlament, Muzeum Barbadosu, destylarnię rumu, Jaskinię Harrisona, a także kościół parafialny st. John. Oczywiście na Barbadosie panują doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Dla aktywnych, żądnych wrażeń turystów, Barbados dostarcza nocą szeregu rozrywek w postaci licznych klubów, dyskotek, czy imprez okolicznościowych.

Wspaniale wyspy karaibskie Barbados (1) Wspaniale wyspy karaibskie Barbados (2) Wspaniale wyspy karaibskie Barbados (3) Wspaniale wyspy karaibskie Barbados (4)

Wyspy karaibskie dostarczają wielu ciekawych atrakcji i możliwości na spędzenie wolnego czasu. Wśród setek wysp na pewno każdy znajdzie swój wymarzony zakątek, na którym spędzi upragnione wakacje. Warto również dodać, że pomimo dużego zróżnicowania kulturowego na wyspach karaibskich z powodzeniem możemy porozumiewać się w języku angielskim, a także warto mieć również ze sobą walutę amerykańską, gdyż to Amerykanie są najliczniejszą grupą turystów odwiedzających ten zakątek świata.

Wspaniale wyspy karaibskie (2) Wspaniale wyspy karaibskie (3)

Fot. Pinterest.

Popularne