Kraje tropikalne Turystyka zagraniczna Wakacje za granicą

Egzotyczne wakacje.

W zależności od tego, jak dużymi środkami finansowymi dysponujemy, na takie wakacje możemy sobie pozwolić. Polacy zwykle wybierają wakacje w kraju rodzinnym, bądź w krajach mu najbliższych, gdyż można wówczas wypocząć stosunkowo niedrogo. Coraz częściej obserwuje się też zjawisko pozostawania we własnym domu na wakacjach ze względu na brak środków na wyjazd. Są jednak też takie osoby, które mogą sobie pozwolić na egzotyczne wyjazdy. Po ilości ofert prezentowanych w biurach podróży można wnioskować, iż takich osób wcale nie jest mało. Mając do dyspozycji więcej środków finansowych ma się jedynie problem z wyborem miejsca, do którego można się udać na urlop. My takim osobom proponujemy wakacje właśnie w egzotycznych miejscach.

Pierwszym egzotycznym krajem, do którego warto się wybrać, jest Tajlandia. Przed wyborem tego miejsca należy jednak wiedzieć kilka rzeczy, które mają duże znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy do tego kraju wybieramy się samodzielnie. Przede wszystkim obowiązuje tam lewostronny ruch uliczny, a ceny przejazdów za pośrednictwem środków komunikacji negocjuje się indywidualnie. Wybierając Tajlandię na wakacje dobrze jest znać przynajmniej język angielski – językiem urzędowym jest zaś język tajski. Jeżeli pobyt w celach turystycznych trwa nie więcej niż 30 dni wówczas nie ma konieczności posiadania wizy.

Egzotyczne wakacje - Taj (1) SAMSUNG Egzotyczne wakacje - Taj (3)

Inną propozycją na egzotyczny wyjazd są Wyspy Zielonego Przylądka. To miejsce rodem z idyllicznych opowieści, gdzie wypoczynek to czysta przyjemność. Republika Zielonego Przylądka jest państwem leżącym na Oceanie Atlantyckim. Archipelag wysp składa się z dziesięciu głównych wysp i szesnastu mniejszych. Głównymi miastami są Praia, Mindelo, a także Santa Maria. Miejsce to doskonale nadaje się do wypoczynku nad wodą. Osoby chcące udać się w to miejsce powinny jednak wiedzieć, że obowiązkowe jest posiadanie wizy. Ta wiąże się również z dodatkową dopłatą w wysokości ok. 150 zł od osoby. Podróż w to miejsce trwa około 9 godzin samolotem, z tym, że w przypadku niektórych lotów możliwe są przesiadki. Na wyspach swobodnie można porozumieć się po portugalsku i kreolsku, jednakże osoby znające język angielski, bądź włoski z powodzeniem dogadają się z mieszkańcami, uzyskają stosowne informacje.

Egzotyczne wakacje - wzp (1) Egzotyczne wakacje - wzp (2) Egzotyczne wakacje - wzp (3)

Dla osób żądnych przygód i wakacyjnych wrażeń świetnym miejscem do spędzenia wakacji może okazać się Sri Lanka. Wybierając się tam należy pamiętać, że polscy obywatele muszą ubiegać się o wizę. Proces załatwiania wizy można przeprowadzić bez wychodzenia z domu, gdyż na Sri Lance działa elektroniczny system wizowania (ETA), który obsłużyć można przez internet, a opłacić przy użyciu karty kredytowej. Koszt to 30 dolarów za osobę. Ceny nie są tam wygórowane jak na wakacyjny kurort, to jest obiad zjeść można za około 10 dolarów, piwo kosztuje w granicach 2 dolarów, natomiast kawa to koszt również około 2 dolarów. Warto dodać, że w miejscach publicznych nie są sprzedawane napoje alkoholowe podczas świąt państwowych i religijnych.

Egzotyczne wakacje - SirLanka (1) Egzotyczne wakacje - SirLanka (2) Egzotyczne wakacje - SirLanka (3)

Fot. Pinterest.

Popularne