Turystyka zagraniczna Wakacje za granicą

Największy ośrodek narciarski na świecie jest w Austrii

w góry Austria

Austria jest obok Włoch, Francji i Szwajcarii, krajem najchętniej wybieranym przez turystów wybierających się na narty w sezonie zimowym. Doskonale przygotowane stoki, długo utrzymujące się dobre warunki do uprawiania szerokiego zakresu sportów zimowych oraz atrakcyjne ceny zwłaszcza na początek i koniec sezonu sprawiają, że Austrię wybiera coraz więcej klientów z Polski. Na szczególną uwagę zasługują przy tym austriackie „Trzy doliny”.

w góry AustriaTre Valli w Austrii

Mianem „Trzech Dolin”, czyli Tre Valli w Austrii zwykło się określać największy w skali świata kompleks narciarski. Składa się on z trzech części:

  • San Pellegrino,
  • Alpe di Lusia-Moena,
  • Falcade.

Trzy Doliny obejmują swoim zasięgiem dwa regiony narciarskie, mianowicie Veneto i Val di Fassa. Ich sława wynika z doskonałych warunków do uprawiania „białego szaleństwa” przez kilka miesięcy w roku.

Co wyróżnia region trzech dolin?

Dlaczego warto wybrać się w Trzy Doliny do Austrii będąc początkującym lub zaawansowanym narciarzem? Dlatego, że znajdują się tam doskonale przygotowane trasy narciarskie, położone na wysokości od 1000 do nawet 2800 m n.p.m. Często są one naśnieżane i przygotowywane optymalnie do potrzeb turystów. Na góry narciarzy wwożą nowoczesne wyciągi. Zjeżdżając z góry można podziwiać malownicze, zachwycające krajobrazy. Co więcej, przyjezdni nie ponoszą wygórowanych kosztów na korzystanie z całego regionu narciarskiego, ponieważ obowiązuje na jego terenie jeden rodzaj karnetu Dolomiti Superski. W sumie karnet dotyczy aż 1180 km tras narciarskich i 464 nowoczesnych wyciągów. Można z niego korzystać w ponad 30 ośrodkach narciarskich w Bregenzerwald, Grosses Walsertal, w Balderschwang i Lechtal.

Zróżnicowane standardy noclegów i szereg atrakcji dodatkowych, jakie oferują Trzy Doliny z roku na rok przyciągają coraz większą liczbę turystów. Znajdują się tu trasy biegowe i wycieczkowe, z których mogą korzystać miłośnicy pieszych wycieczek wysokogórskich.  Dla każdego turysty znajdą się odpowiednie atrakcje w austriackich Trzech Dolinach.

Popularne