Kraje tropikalne Turystyka zagraniczna Wakacje za granicą

Hiszpania w pigułce niezapomniane widoki …

Hiszpania w pigułce – słońce, wypoczynek, niezapomniane widoki i bogactwo kultury

W czasie słotnych dni i zimowej zawieruchy warto pomyśleć o planach wakacyjnych. Z pomocą przychodzą nam serwisy wakacyjne i turystyczne.

W czasie słotnych dni i zimowej zawieruchy warto pomyśleć o planach wakacyjnych. Z pomocą przychodzą nam serwisy wakacyjne i turystyczne. Jeżeli planujemy wczasy w Hiszpanii warto odwiedzić stronę iberotur.pl. Dowiemy się tam sporo o klimacie, obyczajach i kulturze Hiszpanii, ale też znajdziemy wiele praktycznych wskazówek, dotyczących wyjazdu, zorientujemy się, jakie miejsca warto odwiedzić, poznamy wiele ciekawych inspiracji do podróży.

Dlaczego Hiszpania?

Hiszpania jest krajem bardzo lubianym przez turystów. Wpływa na to szereg czynników. Do najważniejszych należą:

  • ciepła, słoneczna pogoda,
  • zadbane, piaszczyste plaże,
  • dostęp do Morza Śródziemnego,
  • malownicza natura i przepiękne krajobrazy,
  • ciekawa historia i dające jej świadectwo zabytki,
  • niepowtarzalna atmosfera (Hiszpania słynie z licznych fiest i festiwali – do najsłynniejszych należy słynna gonitwa byków w Pampelunie oraz mniej dramatyczna, ale równie widowiskowa bitwa na pomidory w Bunol),
  • bogata infrastruktura turystyczna.

HiszpaniaPołożenie geograficzne

Hiszpania zajmuje znaczną część Półwyspu Iberyjskiego. W skład jej terytorium wchodzą też liczne wyspy. Do najbardziej znanych i cenionych przez turystów należą między innymi Wyspy Kanaryjskie oraz Baleary.

Sprzyjający klimat

Hiszpania kontynentalna jest położona w strefie klimatu śródziemnomorskiego. W związku z tym od początku czerwca do końca września możemy tu liczyć na prawdziwe upały (temperatura w cieniu przekracza wówczas 30 stopni). Jeśli zależy nam na ciepłej, ale mniej upalnej temperaturze w innych porach roku powinniśmy się wybrać na Wyspy Kanaryjskie – tutaj sezon trwa praktycznie przez cały rok.

Jakie regiony odwiedzić?

Do najsłynniejszych regionów turystycznych Hiszpanii należą Costa del Sol, Costa Blanca czy Costa Brava. Pozostałe znamienne ośrodki turystyczne funkcjonują w ramach przynależących do Hiszpanii wysp. I tak Wyspy Kanaryjskie mogą poszczycić się przede wszystkim Teneryfą, Fuerteventurą, Lanzarote i Gran Canarią. Z kolei najsłynniejsze wyspy wchodzące w skład Balearów to Majorka i Ibiza.

Hiszpania obfituje w ciekawe miejsca i zabytki. W zasadzie bez względu na to, jaki region wybierzemy, na pewno trafimy na coś ciekawego, wartego uwagi. Z pewnością warto udać się do stolicy Hiszpanii Madrytu, a tam skierować swoje kroki do Pałacu Królewskiego, Muzeum Prado czy Muzeum Thyssen-Bornemisza. Warto także odwiedzić jedno z najważniejszych miejsc w Europie Barcelonę (z słynnymi dziełami architektury Gaudiego takimi jak: Sagrada Familia, Park Guell, Casa Mila czy La Pedrera). Za jeden z najpiękniejszych regionów uważana jest Andaluzja wraz z jej największymi atrakcjami takimi jak Grenada, Sewilla czy Kordoba. Hiszpania jest także krajem z bogatą historią chrześcijańską. W związku z tym stanowi cel wielu pielgrzymek. Do miejsc najbardziej cenionych przez pielgrzymów należą między innymi Santiago de Compostella czy Montserrat.

Zapraszamy na zwiedzanie Hiszpanii oraz na odpoczynek na jej słonecznych plażach. Na iberotur.pl znajdziemy nie tylko wiele ciekawych ofert, atrakcyjnych promocji, ale też możemy sporo dowiedzieć się na temat poszczególnych regionów Hiszpanii oraz szczegółowo zaplanować swój wyjazd (uwzględniając między innymi długość wyjazdu, termin, warunki, ilość osób towarzyszących nam w podróży itp.).

Popularne