Turystyka w polsce Wakacje w polsce

Tanie loty okazją, aby nie wydać dużo na bilet lotniczy, ale gdzie szukać tanich lotów?

Każdy, kto szuka biletów lotniczych chce, żeby były one jak najtańsze. Dotyczy to zarówno połączeń krajowych, jak i europejskich czy kontynentalnych. Na szczęście tanie bilety można kupić właściwie do każdego kraju, jednak trzeba wiedzieć czym się kierować i na jakie strony warto zaglądać, by nie przegapić promocji. Jak i gdzie zatem szukać tanich lotów?

Wyszukiwarki tanich połączeń

Internet to najlepsze źródło tanich połączeń. Możemy znaleźć w sieci tańsze bilety nawet na loty do odległej Australii czy USA. Po prostu wystarczy dobrze szukać, wiedzieć gdzie, ale i kiedy to robić. Wyszukiwarki tanich lotów jak https://www.esky.pl/tanie-loty to najlepszy sposób na to, by znaleźć połączenie, które faktycznie będzie korzystne cenowo. Na takich stronach wystarczy wpisać interesujący nas kierunek, termin planowanej podróży i zaznaczyć, czy ma to być lot bezpośredni, czy może dopuszczalne są przesiadki. Po chwili otrzymamy szereg możliwości w postaci połączeń oferowanych przez różnych przewoźników. Będziemy mogli sami wybrać, jakimi liniami chcemy lecieć i gdzie mamy się przesiadać, o ile w ogóle się na to godzimy.

Promocje i oferty specjalne tanich lotów

Oferty specjalne tanich lotów również można znaleźć przez Internet. Mogą to być aplikacje, w których dostajemy powiadomienia o zbliżających się promocjach na dany lot, jak i strony konkretnych linii lotniczych lub popularne newslettery. Niektórzy przewoźnicy organizują specjalne promocje na niektóre święta, może to być na przykład 20% zniżki na wybrany lot, jednak decyzję o nim trzeba podjąć do konkretnego dnia. Popularne są też kody rabatowe, po wpisaniu których cena lotu obniża się. Trzeba jednak być świadomym, że takie okazje nie będą wieczne i mogą mieć ograniczenia liczbowe, dlatego bilet trzeba kupować od razu, w przeciwnym razie możemy zwyczajnie się na nie nie załapać.

Jak obniżyć ceny biletów?

Korzystanie z samych wyszukiwarek połączeń i czekanie na promocję może nie być wystarczające, jeśli faktycznie zależy nam na znacznym obniżeniu kosztów. Są pewne zasady opracowane przez łowców okazji biletowych, dzięki którym można jeszcze bardziej zmniejszyć ostateczną cenę podróży. Przede wszystkim, lepiej nie nastawiać się na konkretny termin. Trzeba być elastycznym i móc dopasować się do różnych terminów. Tańsze połączenia można też zyskać, decydując się na wylot w środku tygodnia, w weekendy zazwyczaj jest drożej. Nie ma też sensu szukać połączeń do znanych, dużych lotnisk. Koszty ich obsługi są znacznie droższe, co nie jest bez znaczenia, jeżeli chodzi o cenę biletu.

Kiedy kupić bilet, żeby był tańszy?

Jeszcze do niedawna myślano, że kupowanie biletów z dużym wyprzedzeniem może obniżyć cenę biletów. Później pojawiły się oferty last minute, które kusiły niskimi kosztami. Obecnie nie ma już reguły kiedy kupować bilety, by móc na tym zaoszczędzić. Trzeba po prostu polować na okazje i sprawdzać ceny. Decydując się na bilety z dużym wyprzedzeniem warto je jednak ubezpieczyć, bo nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć.

Popularne