Turystyka w polsce Wakacje w polsce

Transport samochodowy – dlaczego warto korzystać z usług firm taksówkarskich?

Myśl o zbliżającej się podróży w każdym z nas wzbudza sporo ekscytacji. Przyjeżdżając do zupełnie obcego nam miasta musimy liczyć się z tym, że trzeba będzie w stosunkowo krótkim czasie w nim się odnaleźć. Zazwyczaj jednak nie wiemy, gdzie znajduje się najbliższy przystanek oraz jakimi prawami rządzi się komunikacja miejska. Sprawdź, dlaczego czasami wybór taksówki okazuje się zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, niż podróżowanie autobusem miejskim.

W czym taksówka jest lepsza od autobusu?

W pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę odległość dworca lub lotniska (w zależności czym przyjedziemy) od najbliższego przystanku autobusowego czy tramwajowego. W większości przypadków znajdują się one stosunkowo niedaleko, co wcale nie oznacza, że odjeżdża z nich autobus bezpośredni do wybranego przez nas punktu docelowego. Po zapoznaniu się z trasami przejazdów wybranego środka komunikacji może okazać się, że trzeba będzie co najmniej trzy razy się przesiadać, a i tak od ostatniego przystanku pod wskazany adres będzie jeszcze kawałek do pokonania pieszo.

Wybierając taksówkę nie musimy martwić się żadnymi przesiadkami, czy jakimikolwiek zmianami trasy. Wsiadając do samochodu w punkcie A doskonale wiemy, że wysiadać będziemy dopiero we wskazanym przez nas punkcie B. Do tego nie trzeba martwić się o bagaż, którym zaopiekuje się kierowca i zostanie bezpiecznie zdeponowany w bagażniku. Podróżowanie z walizką czy torbą podróżną autobusem w godzinach szczytu z pewnością nie jest miłym doświadczeniem.

Co wychodzi taniej?

W ogólnym podsumowaniu okazuje się, że za TAXI przyjdzie nam zapłacić więcej niż za bilet autobusowy. Tylko, że w tym przypadku bierzemy pod uwagę jedynie koszta podróżowania. Jakby przyjrzeć się wszystkim aspektom jazdy jednym i drugim środkiem transportu można śmiało stwierdzić, że niektórych kwestii nie da się przeliczyć na pieniądze. Są nimi m.in. czas, a także komfort jazdy. Taksówką dotrzemy pod wskazany adres zdecydowanie szybciej, niż jakbyśmy zdecydowali się podróżować autobusem. Jak to mówią, czas to pieniądz, co warto mieć na uwadze. Dodatkowo zakup nieodpowiedniego biletu może nas drogo kosztować, jeśli zostaniemy sprawdzeni przez kontrolera biletów. Wtedy z pewnością nie pomoże tłumaczenie, że jesteśmy turystami i nie wiedzieliśmy, jaki bilet kupić. Jak się zatem okazuje, podróżowanie taksówką jest nie tylko szybsze, ale też nie kosztuje nas tyle nerwów, co jazda autobusem.

Popularne