Turystyka w polsce Wakacje w polsce

A może weekend w Polsce?

Coraz częściej nasi rodacy robią sobie krótkie, weekendowe wypady za miasto raz na jakiś czas po to, by odpocząć, zregenerować siły, a także urozmaicić nieco codzienność. Jest to wspaniałe rozwiązanie, zwłaszcza poza okresem ścisłego sezonu, gdyż nie wymaga to dużych nakładów pieniężnych. Warto wybrać się na taki wypad, gdyż w Polsce nie brakuje miejsc, które warto odwiedzić. Atrakcji turystycznych jest co niemiara, a skorzystanie z nich pozwoli oderwać się od problemów, codziennych czynności, wprowadzi nieco urozmaicenia i poprawi nastrój.

Wypad weekendowy kojarzy się przede wszystkim z miejscowościami, które są położone stosunkowo blisko miejsca naszego zamieszkania. Długa podróż nie pozwoliłaby bowiem w pełni wypocząć oraz skorzystać ze wszystkich interesujących nas atrakcji oferowanych przez daną miejscowość, dany rejon. Warto zatem wybierać takie miejsca, do których dojechanie nie będzie trwało więcej niż 2 godziny tak, by można było spokojnie wyjechać i powrócić, a także, by nie trzeba było zanadto się spieszyć.

Wspaniałym pomysłem na taki wyjazd może być spędzenie czasu w parku wodnym, którego atrakcje z całą pewnością przypadną do gustu nie tylko dzieciom, ale również i dorosłym. Dłuższy pobyt z reguły jest bardziej opłacalny niż ten jedno, czy dwugodzinny. Ponadto rodziny, czy grupy zorganizowane (np. w przypadku licznych rodzin) mogą liczyć na dodatkowe rabaty. Parki wodne są przygotowane na całodzienne przyjmowanie osób – dostępne są bowiem na ich terenie restauracje, kawiarenki, itd. Podobnie wygląda to w przypadku term, które ostatnio cieszą się ogromną popularnością.

A moze weekend w Polsce (2) A moze weekend w Polsce (3) A moze weekend w Polsce (11)

Wyjazd weekendowy może mieć również charakter związany bardziej z poznawaniem kultury i historii. Może to być między innymi zwiedzanie zamków z dawnych czasów, czy skansenów, muzeów, w których nieraz organizowane są liczne tematyczne wystawy, a nawet pokazy. Atrakcją samą w sobie jest już poznanie historii niektórych z wymienionych budowli, bowiem często wiążą się z nimi interesujące, a niekiedy przerażające historie.

A moze weekend w Polsce (1) A moze weekend w Polsce (8) A moze weekend w Polsce (9)

Osoby, które na co dzień mieszkają w miastach, w blokowiskach, z pewnością bardzo chętnie wybiorą się w rejony, gdzie nie słychać zgiełku, wolnych od typowego dla miast smogu. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku mogą być miejscowości agroturystyczne, gdzie można nie tylko w ciszy i spokoju spędzić czas, ale również skosztować lokalnych specjałów, czy zobaczyć, jak żyją i pracują osoby zajmujące się agroturystyką.

A moze weekend w Polsce (5) A moze weekend w Polsce (7) A moze weekend w Polsce (10)

Polska jest krajem niezwykle bogatym pod kątem turystycznym, jednak nie każdy wie o jego walorach – zwłaszcza tych mniej popularnych. Warto zatem dobrze poznać okolice swojego miasta i sprawdzić, czy nie ma miejsc, w które można od czasu do czasu się wybrać i naładować baterie, dać organizmowi odpocząć.

Fot. Pinterest.

Popularne