Agroturystyka Turystyka w polsce Wakacje w polsce

Jak tanio wyjechać na wakacje w Polsce – 6 pomysłów

Niebawem zbliża się sezon urlopowy, dlatego już dziś warto pomyśleć o tym, jak tanio zorganizować wakacje w Polsce. Jest kilka sposobów na to, jak obniżyć koszty związane z noclegiem i transportem podczas urlopu w naszym kraju. Jak zatem tanio wyjechać na wakacje w Polsce?

Znajdź tani nocleg z ogłoszenia

Noclegi zazwyczaj pochłaniają większość budżetu przeznaczonego na wakacje. Czy da się obniżyć koszty z tym związane? Sposobów na to jest co najmniej kilka. Tanie noclegi w pensjonatach lub kwaterach prywatnych dostępne są na stronach z ogłoszeniami lokalnymi (www.sprzedajemy.pl/uslugi/wakacje-i-podroze), gdzie można znaleźć także domki letniskowe już od kilkudziesięciu złotych za dobę i to nad samym morzem. Oferty dotyczą właściwie każdego zakątka Polski, bez problemu można znaleźć tanie noclegi w górach, dużych miastach, na Kaszubach, na Mazurach czy właśnie nad morzem.

Nocuj pod gołym niebem

To zdecydowanie opcja dla osób, które lubią przygody. Oczywiście spanie w namiocie ma swoje plusy i minusy, ale zawsze pozostaje niezapomniane. Nawet jeśli nie mamy namiotu, zawsze w naszym otoczeniu jest ktoś, kto z pewnością lubi surwiwalowe podróże i ma niezbędny sprzęt, który może nam pożyczyć.

Jedź busem lub pociągiem

Tak samo jak istnieją tanie linie lotnicze, tak samo można znaleźć tanie busy. Liderem jest oczywiście Polski Bus (FlixBus), na stronie którego można kupić bilety już od 1 zł na wybrane trasy. Wystarczy uważnie śledzić komunikaty i być elastycznym, jeżeli chodzi o termin urlopu. Jeżeli chodzi o pociągi, kupując bilety z dużym wyprzedzeniem można dostać nawet 30% zniżki na wszystkie trasy, to dobra opcja dla osób, które mają konkretnie zaplanowane wakacje, jeżeli chodzi o datę.

Jedź z kimś samochodem

Wspólne przejazdy, czyli carpooling, są ostatnio bardzo popularne, a to za sprawą serwisu BlaBlaCar. Można na nim znaleźć osoby, które oferują przejazd na danej trasie za niewielkie pieniądze. Wystarczy zgłosić chęć wspólnej podróży i dogadać się co do miejsca, gdzie będziemy wsiadać. Niektórzy mogą bać się takich wspólnych przejazdów z obcymi osobami, jednak serwis zadbał i o to. Kierowcy tworzą na stronie profile, na których ci, którzy już z nimi jechali, wystawiają im opinie. Dzięki temu można podróżować z zaufaną osobą, która jest rekomendowana przez innych.

Podróżuj autostopem

To zdecydowanie opcja dla odważnych, chociaż chętnych na takie przygody nie brakuje. Niektórzy autostopem potrafią zwiedzić cały świat, czemu więc nie podróżować tak po Polsce? Aby jednak zwiększyć swoje bezpieczeństwo podczas takich wypraw, lepiej nie jeździć samotnie, a we dwójkę, idealnie by było, gdyby wśród nas był jakiś mężczyzna. Kobiety, które chcą jechać same na stopa, nie zawsze mogą trafić na miłych i uczciwych kierowców.

Organizuj wszystko sam

Samodzielne planowanie urlopu również pozwala na optymalizację kosztów. Najdroższe są zawsze wakacje organizowane przez pośredników. Warto samemu znaleźć nocleg, zastanowić się nad transportem, wyszukać atrakcje w miejscu do którego jedziemy, gdzie będą np. darmowe wejściówki w określone dni, poszukać niedrogich restauracji, w których będzie można coś zjeść itp. Tanie wakacje naprawdę da się zrealizować, tylko trzeba odpowiednio się do nich przygotować.

Popularne