Nad jeziorem Nad morzem Turystyka w polsce W górach Wakacje w polsce

Skoki tandemowe – spadochronowa przygoda dla każdego!

skok spadochronowy

Podniebne i ryzykowne ewolucje to coś dla ekspertów w spadochroniarstwie. Gdy dopiero chcesz rozpocząć swoją przygodę ze spadochronem lub po prostu dobrze się zabawić, wybierz bezpieczne skoki tandemowe – teraz cieszą się one coraz większym powodzeniem. Dzięki nim możesz poczuć się jak prawdziwy skoczek bez konieczności uczestnictwa w długich kursach i bez badań lekarskich. Wystarczy, że zarezerwujesz skok przez internet nawet teraz!

Dlaczego warto wybrać skoki tandemowe?

Skoki tandemowe to takie skoki spadochronowe, w których udział biorą dwie osoby jednoczenie – to instruktor z doświadczeniem, który nazywany jest też tandem pilotem, a także pasażer, czyli osoba, która zdecydowała się na swój krok w przestworza. Razem połączeni są uprzężą, która gwarantuje optymalne bezpieczeństwo. Na plecach instruktora znajduje się spadochron z automatem.

Najważniejszą zaletą skoków tandemowych jest ich szeroka dostępność – jak już zostało wspomniane, nie wymagają one żadnego szczególnego przygotowania, na przykład w badań lekarskich, treningów czy szkoleń. To powoduje, że skakać może praktycznie każdy i wystarczy spełnić tylko podstawowe wymagania. Znajdują się wśród nich: waga poniżej 100-120 kilogramów oraz wysokość powyżej 120 centymetrów – mogą skakać dzieci i młodzież po przedstawieniu zgody od rodziców. Gdy chodzi o stan zdrowia, główne przeciwwskazania to: poważne uszkodzenia kręgosłupa, wrodzona łamliwość kości, epilepsja, poważne choroby układu krążeniowego i serca oraz układu oddechowego.

Jak wygląda skok w tandemie?

skok spadochronowyNa skok można teraz bez problemów umówić się całkowicie przez internet – nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wystarczy tylko wybrać datę i godzinę i wykonać rezerwację online. Potem, wyznaczonego dnia, należy stawić się na lotnisku. Na miejscu przechodzi się krótkie przeszkolenie prezentujące podstawy bezpieczeństwa podczas skoku, a następnie odbiera się potrzebne wyposażenie – najczęściej gogle, także może być to kombinezon, gdy wymaga tego aura.

Kolejny krok to lot samolotem na wysokość 3000 metrów lub 4000 metrów. Od wysokości zależy czas swobodnego spadania bez otwarcia spadochronu, czyli ten moment, któremu towarzyszy najwięcej adrenaliny i emocji. Dla 3000 metrów to około 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów to około 60 sekund. Później na wyznaczonym pułapie otwiera się czasza spadochronu i następuje powolne opadanie aż do miękkiego lądowania na trawie.

Także całe wydarzenie może być zarejestrowane na filmie i zdjęciach – to dodatkowo płatna usługa, ale warto się na nią zdecydować, aby mieć niezwykłą pamiątkę ze swojego wyczynu.

Gdzie skoczyć i ile to kosztuje?

Dzisiaj skoki tandemowe organizowane są przez wiele szkół działających na terenie całej Polski. Wystarczy tylko kilka chwil, żeby wyszukać je przez internet, a następnie umówić się na skok online. Trzeba przygotować się na wydatek rzędu 500-600 złotych za skok z 3000 metrów i około 700-800 złotych przy 4000 metrach. Wideofilmowanie to dodatkowa opłata rzędu 200-300 złotych.

Na skoki tandemowe zaprasza Szkoła Spadochronowa Skydive z siedzibą w Kruszynie pod Włocławkiem. Skoki spadochronowe organizuje także w takich lokalizacjach jak Przasnysz, Pruszcz Gdański i Gliwice.

Popularne