Turystyka w polsce

Kupno pierwszego BMX-a.

Rynek rowerowy oferuje szeroką ofertę BMX-ów, dlatego wybór naszego pierwszego roweru tego typu może okazać się trudny. Osoby nie posiadające jeszcze wiedzy w tej kwestii nie mają świadomości jakimi kryteriami powinny się kierować. Niestety na wielu forach internetowych można przeczytać mnóstwo fałszywych tez dotyczących tych wyczynowych rowerów.

Gdy zamierzasz dopiero zacząć swoją przygodę z BMX-em, bądź jesteś rodzicem, który chce kupić swojemu dziecku rower streetowy, to z pewnością nie wiesz na co zwracać uwagę przy jego kupnie. Poruszając się po internecie można spotkać wiele mylnych i często sprzecznych tez. Należy zatem rozwiać kilka mitów, które dotyczą tych niewielkich rowerków do wykonywania tricków. Oto krótkie vademecum dla laika i początkującego „beemixiarza”.

Cena

Nie ma co się oszukiwać – kryterium ceny jest przeważnie najważniejsze dla większości ludzi i dotyczy ono nie tylko kupna roweru. Niestety kierowanie się niższą ceną przy kupnie bmx-a jest tylko pozorną oszczędnością. Pamiętaj – ładnie wyglądający i świecący się bmx za 400 złotych nie spełni swojej funkcji. Rowery do wyczynowej jazdy, które będą nadawały się do wykonywania tricków to koszt minimum 1000 zł. Cena wynika z faktu, iż są to rowery przystosowane do bardzo trudnych warunków eksploatacyjnych – muszą być więc one solidne, ale jednocześnie bardzo lekkie, aby dało się na nich robić ewolucje.

Miejsce zakupu

Zrezygnuj z transakcji kupna w dużych platformach internetowych, które zajmują się sprzedażą różnego typu produktów. Znajdziesz tam wiele rowerów, które mają tylko wyglądać i są marnej jakości. Postaw na sprawdzone i szanowane firmy zajmujące się sprzedażą bmx-ów i akcesoriów. Jednym z takich miejsc cieszących się uznaniem wśród skaterów jest sklep znajdujący się pod adresem http://avebmx.pl. Oferuje on szeroki wybór tylko i wyłącznie najlepszego sprzętu do jazdy wyczynowej.

Części

Niektóre z części bmx-ów narażone są wyjątkowo na szybkie zużycie. Należy zatem sprawdzić czy części zamienne są łatwe do zdobycia i jaki jest ich koszt. Jednak najważniejszymi rzeczami, na które powinniśmy zwrócić uwagę są:

  •  rama: powinna być wykonana ze specjalnego stopu metalu cr-mo, który wykazuje się bardzo dużą wytrzymałością oraz lekkością
  •  pedały: muszą być metalowe, gdyż narażone są na duże siły oddziaływania
  •  tylna oś: jej grubość musi wynosić 14 mm
  •  łożyska: dobry streetowy bmx posiada łożyska maszynowe w obu kołach
  •  hamulce u-brake: po prostu hamulce szczękowe, które są najbardziej popularne wśród skaterów
  •  felgi: bmx powinien posiadać felgi z komorami (dwie, trzy lub więcej)

Warto również zwrócić uwagę na wysokość i szerokość kierownicy, jednak opinie w tej kwestii są dość mocno podzielone. Stosując się jednak do wymienionych wyżej rad uda Ci się kupić dobry streetowy bmx, który posłuży Ci długo, z którego będziesz zadowolony.

Popularne