Turystyka w polsce Wakacje w polsce

Szczecin – miasto warte odwiedzenia.

Czy zastanawialiście się kiedyś nad zwiedzeniem miasta zza szyby taksówki? Może nie jest to zachwycające, bo co można zobaczyć będąc w taksówce? Możemy zobaczyć i to wiele. Taksówkarze potrafią opowiadać piękne historie o miastach i o konkretnych miejscach. Przejeżdżając obok jakiegoś pomnika możemy usłyszeć niesamowitą historię związaną z tym pomnikiem. Będąc w nieznanym mieście, ten sposób może się okazać bardzo dobrym pomysłem na poznanie miasta. Potem, gdy przyjdzie nam dotrzeć do jakiegoś miejsca, nie będziemy mieli tak dużych trudności, ponieważ charakterystyczne miejsca skojarzą nam się z opowiedzianą historią. Szczecin możemy w taki sposób poznać z Partner Taxi Szczecin.

Co możemy zwiedzić?

Szczecin to największe miasto województwa zachodniopomorskiego. Znajduje się przy granicy z Niemcami i jest bardzo atrakcyjne dla turystów. Razem z Partnerem Taxi Szczecin możemy zwiedzić każdy element miasta, posłuchać pięknych historii na ich temat. Na pewno możemy przejść się wzdłuż Odry, albo pospacerować nad jeziorem Dąbie. Możemy także pojechać do portu morskiego, a także zobaczyć kaplicę św. Ottona, którą postawił w 1243r. książę Barnim I. W sierpniu Partner Taxi Szczecin ma wyjątkowo dużo pracy, ponieważ organizowany jest w Szczecinie finał regat żaglowców. To międzynarodowe wydarzenie, na które do miasta przybywa bardzo wiele osób, szczególnie kibiców z całego świata oraz wiele żaglowców. Warto zobaczyć to wydarzenie, bo jest bardzo emocjonujące, szczególnie dla mieszkańców Szczecina, gdyż udział w regatach bierze także Dar Szczecina – jacht będący własnością miasta.

Bogata historia miasta

Historia miasta jest długa i bogata, ponieważ miasto było zasiedlone już w antyku! Co prawda dokładnie była to osada o nazwie Susudata, ale ten fakt świadczy o świetnym położeniu miasta. Wiedzieli o tym nie tylko polscy władcy, ale także inni, na przykład Niemcy. Szczecin niestety był miejscem, o które trzeba było się bić i trzeba było je bronić. Idealne położenie (nad rzeką, z dostępem do morza) kusiło inne narody, stąd brały się tak częste bitwy o miasto i zmiany przynależności. Zdarzyło się też tak, że przez moment miasto było niezależne. Od kierowców Partner Taxi Szczecin możemy usłyszeć o tej i o wielu innych równie ciekawych historiach dotyczących Szczecina. Te wszystkie zdarzenia wpłynęły na rozwój miasta i na jego tradycję oraz język. Do 1945 roku Szczecinianie posługiwali się gwarą środkowopomorską, która wzięła się z języka niemieckiego. Po wojnie Szczecin zasiedlili Polacy z centrum oraz ze wschodniej części kraju, co wpłynęło na dużą zmianę w posługiwaniu się językiem. W tym momencie miasto nie ma swojej gwary, więc nie musimy się martwić, że nie zrozumiemy kierowcy Partner Taxi Szczecin, gdy będziemy korzystać z ich usług.

Popularne