Turystyka w polsce W górach Wakacje w polsce

Pomysł na udany urlop w Karpaczu, czyli majówka w górach!

Cały czas poszukujesz planów na majówkę? Z jednej strony chciałbyś trochę oderwać się od tego miejskiego pędu, z drugiej spędzić trochę czasu z naturą i nacieszyć się jej pięknem? Znamy na to rozwiązanie – koniecznie odwiedź Karpacz!

Dlaczego akurat Karpacz? Jest przynajmniej kilka znakomitych powodów. Czekają tam na nas piękne Karkonosze, cudowne miasto, liczne atrakcje dla dorosłych, jak i również dla dzieci oraz naprawdę okazyjne ceny, jeżeli chodzi np. o nocleg.

Piękno natury i aktywny wypoczynek

Jeżeli chciałbyś pochodzić po górach, zdobyć konkretny szczyt, nacieszyć się pięknem okolicy – czeka na Ciebie naprawdę wiele możliwości.

Zacznijmy od Śnieżki. To największy szczyt w tej okolicy, ma 1602 m.n.p.m. – a na nim czeka na nas m.in. kaplica św. Wawrzyńca z XVII wieku czy Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne. Jeżeli lubimy takie wyzwania – na pewno będziemy zadowoleni. Śnieżka to jednak nie wszystko – jeżeli już będziemy w Karpaczu, to koniecznie trzeba odwiedzić również Kocioł Małego Stawu – przez wielu turystów jest on uważany za jedno z najbardziej urokliwych miejsc w tej części Polski. Czy to prawda? Naszym zdaniem – zdecydowanie tak. Zachęcamy jednak, aby nie wierzyć nam na słowo – sprawdźcie to sami!

Czy to jednak wszystko, co możemy zobaczyć w Karpaczu i jego okolicach? Zdecydowanie nie – każdy turysta powinien odwiedzić również Świątynię Wang. Została zbudowana ona w XII wieku w Norwegii. Skąd się więc tutaj wzięła? Została w większości sprowadzona przez pewnego hrabiego – von Redena. Składa się ona, po części, z elementów oryginalnych po części z naprawdę wiernych rekonstrukcji.

Dodatkowo, atrakcjami polecanymi przez turystów oraz okolicznych mieszkańców są również dziki wodospad, Krucze Skały (polecane zwłaszcza fanom wspinaczki – jest ona tak aktywnie uprawiana) czy Chata na Głowie – budynek, który został zbudowany do dołu dachem. Możemy do niego wejść – w środku oczywiście wszystkie meble, jak i wyposażenie, również odwrócone są do góry dołem.

Atrakcje dla dzieci

Zdajemy sobie jednak sprawę, że majówka to nie tylko wycieczki i piękne krajobrazy. Wiele osób planuje takie wyjazdy ze swoimi dziećmi. Co więc Karpacz może zaproponować najmłodszym turystom?

Już na wstępnie powiemy – jest tego naprawdę wiele! Niezależnie od tego, czy nasze pociechy oczekują wypoczynku spokojnego, czy są niezwykle aktywne i czasem trudno za nimi nadążyć, w obu przypadkach znajdzie się dla nich naprawdę wiele atrakcji.

Zacznijmy od tego, że dla całej rodziny na pewno dobrym wyborem będzie wybranie się do Parku Wodnego Tropikana (w Hotelu Gołębiewski). Jeżeli to za mało atrakcji – możemy zdecydować się na zjazd kolejką na Alpine Coster. Nadal mało? W takim razie na pewno każde dziecko będzie zadowolone z wizyty w Parku Linowym Tarzan. Co ważne, jest on niezwykle bezpieczny dla swoich gości!

Jeżeli chcemy jednak spędzić czas wolny zdecydowanie spokojniej– na pewno wiele dzieci ucieszy się z wizyty w Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, w Western City czy na interaktywnej wystawie klocków LEGO. Jak widać – naprawdę jest w czym wybierać.

Atrakcyjny nocleg w atrakcyjnych cenach

Jeżeli zdecydowalibyśmy się na Karpacz, pozostaje nam jeszcze jedna, niezwykle ważna kwestia – chodzi oczywiście o zdecydowanie się na odpowiedni nocleg. Naszym zdaniem bardzo dobrą decyzją będzie Leśny Dwór – znany i najstarszy pensjonat w Karpaczu. Możemy liczyć na ponad 100 miejsc noclegowych w pokojach z osobnymi łazienkami. Dodatkowo, na miejscu mamy również restaurację Mamma Mia – również najstarszą w Karpaczu.

Warto jednak pamiętać również o tym, że ze względu na noclegi w Leśnym Dworze, możemy liczyć na duże zniżki na wszystkie wspomniane wcześniej atrakcje dla dzieci (oraz wiele innych)! Dzięki temu, w przypadku aktywnego wyjazdu, możemy zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy.

Każdego, kto chciałby wiedzieć więcej, już teraz serdecznie zapraszamy na stronie internetową Leśnego Dworu – tam można zapoznać się ze szczegółami ich rozbudowanej i atrakcyjnej oferty!

pensjonat karpacz

Popularne