Turystyka w polsce W górach

Aktywny wypoczynek w Zakopanem

O atrakcjach, jakimi dysponuje Zakopane, pisano już często. Z pewnością każdy Polak może wymienić choć kilka takowych. Warto jednak wziąć pod uwagę Zakopane, jako miejsce letniego wypoczynku zwłaszcza wtedy, kiedy jesteśmy fanami rowerowych wycieczek. Ta miejscowość dysponuje wieloma trasami rowerowymi, z których warto skorzystać. To idealne miejsce dla osób, które lubią aktywny wypoczynek.

W Zakopanem znajdziemy wiele tras rowerowych o różnej długości o różnym stopniu trudności. Z tych bardziej znanych można wymienić trasę, która rozpoczyna się w Zakopanem na ulicy Kościelskiej i przebiega przez Nędzówkę, Kiry, Rysulówkę, Prędówkę, Butorów, Słodyczki, Nowe Bystre, Ząb, Furmanową i kończy się w Zakopanem. Trasa ta liczy 23,5 km. Jest idealna dla osób, które lubią rowery i chcą po drodze jadąc na nich podziwiać piękne widoki. Dla wymagających rowerzystów Zakopane dostarcza wielu ciekawych tras. Znajdą się tutaj także te o długości przekraczającej 70km.
Warto pamiętać także o tym, że w górach sezon turystyki rowerowej rozpoczyna się 1 maja a kończy 30 listopada. Rowerem natomiast jeździć można w godzinach od 8 do 18. Trasy przebiegające na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego zobowiązują rowerzystów do przestrzegania tamtejszych przepisów porządkowych, a w niektórych przypadkach do uiszczenia opłaty porządkowej. Rowerzyści na trasach w Tatrzańskim Parku Narodowym mogą poruszać się z prędkością nieprzekraczającą 20km na godzinę.

Zakopane

Ciekawą trasą rowerową na terenie wspomnianego TPN jest ta z Siwej Polany do schroniska na Polanie Chochołowskiej. Warto też wspomnieć o trasie z Brzezin Doliną Suchej Wody do schroniska na Hali Gąsienicowej.
Dla rowerzystów, którzy do tej pory zazwyczaj rowerami poruszali się po nieprzetartych szlakach, po drogach, które nie były oznakowane jako trasy rowerowe Zakopane dostarcza ciekawe przewodniki wraz z opisami tras i mapami. Warto z nich korzystać, gdyż dzięki nim nie złamiemy żadnego przepisu, a co z kolei doprowadzi do bezpiecznego przejazdu w miłej atmosferze.

Zakopane to ostoja spokoju i ciszy, jednakże w sezonie zarówno letnim, jak i zimowym spotkać można duże ilości turystów. Jeżeli znudziły nam się Krupówki to warto jest wziąć ze sobą rowery i prześledzić trasy zlokalizowane w pobliżu Zakopanego, a także TPN.

Popularne