Turystyka w polsce

W wakacje z rowerem za pan brat

W sezonie urlopowym wiele osób narzeka na brak czasu. To właśnie wtedy, gdy z dnia na dzień dochodzi do nas, że nie musimy jutro iść do pracy, w naszej głowie kłębi się masa pomysłów na to, jak spędzić wolny czas. Jedni podchodzą do tego praktycznie, planują mycie samochodu, ogólne porządki w domu, czy też inne prace. Jeśli mamy więc odpoczywać, najlepiej, aby ten odpoczynek pozwolił nam nie tylko przestać myśleć o pracy, ale przede wszystkim dał nam swego rodzaju satysfakcję. Tą satysfakcję zyskamy przede wszystkim, gdy będziemy aktywnie wypoczywać, z myślą o naszym zdrowiu. Sprawdź, jak to zrobić.

Dane statystyczne donoszą, że w blisko 80-90% gospodarstw domowych w Polsce jest przynajmniej jeden rower. Przez niewielu obecnie dwukołowce są z kolei używane jako środek transportu na krótkich dystansach. Zazwyczaj, gdy musimy wyskoczyć do sklepu korzystamy z samochodu, lub gdy jest naprawdę blisko idziemy pieszo. Warto jednak pamiętać o tym, że wypoczywać można również z rowerem. Jeżeli nie masz doświadczenia w dłuższych wyjazdach rowerowych, warto jest przeczytać kilka poradników odnośnie tego, jak żyć, kiedy do dyspozycji mamy tylko to, co w naszym plecaku i w torbach na naszym rowerze.

wycieczki rowerowe

Wyjazdy rowerowe nie muszą wcale odbywać się tylko w trakcie urlopu wakacyjnego. Śmiało możemy także wybierać się na wycieczki rowerowe na weekendach. Jeżeli nie jesteśmy typowymi fanami jazdy rowerem połączonej z biwakiem pod chmurką, nic nie stoi na przeszkodzie, aby znaleźć na wyznaczonej przez nas trasie rowerowej noclegi w hotelu, czy pensjonacie. Jest to ciekawa możliwość aktywnego wypoczynku, dlatego, że jeżdżąc rowerem nie tylko możemy dokładnie zapoznać się z pobliską okolicą, ale także polepszyć swą kondycję, samopoczucie.

Jeżeli wybierasz się na wycieczkę rowerową po raz pierwszy pamiętaj o tym, aby mierzyć siły na zamiary. Staraj się nie doprowadzić do sytuacji, w której nie mając styczności z rowerem przez rok nagle siadasz na niego i wyznaczasz sobie cel oddalony o kilkadziesiąt kilometrów. To może skończyć się nie tylko wypadkiem, kontuzją, ale także ogólnym zniechęceniem do podróżowania jednośladem.

Pamiętaj o tym, aby urozmaicać trasy, z których korzystasz. Jeżeli już od kilku miesięcy jeździsz rowerem, to warto pomyśleć o spakowaniu go na samochód i udaniu się w góry, czy też nad piękne jezioro.
Na koniec warto pamiętać o odpowiednim doborze noclegów. Te osoby, które nie lubią spać pod chmurką powinny sprawdzić, czy w okolicy są jakieś ciekawe hotele. Być może będzie to doskonała okazja do sprawdzenia nowego miejsca, z którym wcześniej nie mieliśmy styczności, a które może wiele zaoferować.

Popularne