W górach

Bieszczady latem? Czemu nie!

Okres wakacji nie powinien kojarzyć się jedynie z morzem. Oczywiście piękna opalenizna to niepodważalna wizytówka tego, iż w czasie wakacji odwiedziliśmy słoneczne wybrzeże, mieliśmy sposobność zakosztować słonej wody. Warto jednak sprawdzić inne ciekawe zakątki naszego pięknego kraju. Może właśnie w te wakacje, ferie udasz się do Bieszczad, gdzie z dala od zgiełku miejskiej cywilizacji wypoczniesz w naturalnym środowisku, pospacerujesz po górach, wypoczniesz.

Górski wypoczynek to wybór dla osób, które są aktywne fizycznie lub chcą aktywnie wypocząć. O ile na plaży nasz wypoczynek skupia się jedynie na leżeniu, bądź pluskaniu się w wodzie, o tyle w górach często zmuszeni jesteśmy do założenia ciężkich butów, dobrej odzieży i niekończącej się wędrówki. Południowo-wschodni obszar Polski obfituje w wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Wybierając się tam najlepiej jest podróżować własnym samochodem, gdyż tylko wtedy będziemy mogli zobaczyć to, na co mamy ochotę. Niestety autokar nie będzie zbyt dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza wtedy, kiedy mamy mało czasu.

Bieszczadzkie góry mają wiele do zaoferowania. Choć Polacy na ogół wybierają Zakopane, to jednak w Bieszczadach można zobaczyć piękne, zielone górskie szczyty, po których spacerowanie, wędrówka jest czystą przyjemnością. Co warto zobaczyć w Bieszczadach? Na pewno Połoninę Wetlińską, a także Caryńską i przede wszystkim Tarnicę. Lubisz spokój i ciszę? Nie chcesz na szlaku napotykać na dziesiątki turystów? Odwiedź Wielką i Małą Rawę, Halicz, a także Rozsypaniec.
Jeżeli natkniemy się na okres, kiedy za oknem deszcz, a pogoda nie sprzyja spacerowaniu po górach, warto jest wybrać się nad Solinę. Jezioro Solińskie, a raczej promenada spacerowa zorganizowana przez zaporę dostarcza niebywałych widoków, możliwości zrobienia ciekawych zdjęć. Wokół zapory znajdziesz także wiele restauracji, kafejek, gdzie możesz napić się kawy, zjeść dobry posiłek.

Kolejnym punktem, który powinniśmy odwiedzić w czasie naszej wycieczki po Bieszczadach, jest Klasztor Sióstr Nazaretanek w Komańczy. Oprócz klasztoru w okolicy znaleźć także możemy wiele pięknych, drewnianych domków, a także i cerkwie. Jeżeli pogoda dopisze możemy nawet pokusić się o pospacerowanie specjalnie wyznaczonym szlakiem, na którym znajdziemy różne zabytki drewnianej architektury.

Bieszczady to możliwość urozmaicenia zwykłych nawyków wakacyjnych. Dzięki zmianie otoczenia na górskie, ty i twoja rodzina możecie zyskać przyjemne chwile w otoczeniu przyrody, na zdrowym powietrzu z ciekawymi atrakcjami.

Infotrip.pl

Gdzie na wakacje? Szukasz ciekawego miejsca, atrakcji turystycznej? Czytaj blog turystyczny Infotrip.pl

Popularne