Kraje tropikalne

Weekendowy wypad do Lidzbarka Warmińskiego? Czemu nie?!

Któż z nas nie chciałby od czasu do czasu oderwać się od zwykłej szarej codzienności, od pracy, domowych zajęć? Doskonałym do tego powodem może być weekendowy wypad do jednych z ciekawszych miejscowości turystycznych Polski, a mianowicie do Lidzbarka Warmińskiego. Odpoczywać, wyjeżdżać w celach turystycznych nie musimy tylko i wyłącznie w okresie urlopowym. Warto jest zadbać o to, aby w trakcie roku również móc wyjechać na krótkie weekendowe wypady za miasto, by nieco podładować nasze baterie.
Lidzbark
W Lidzbarku Warmińskim znaleźć można wiele ciekawych atrakcji. Mało kto wie, że w obecnym czasie władze Lidzbarka Warmińskiego rozpoczęły starania o przyznanie miastu statusu uzdrowiska. Być może w niedługim okresie czasu zamiast do Ciechocinka wielu z nas będzie udawać się w celach leczniczych właśnie do Lidzbarka. Państwowy Zakład Higieny w trakcie badań balneologicznych nadał wodzie w tym mieście status o wartościach leczniczych, co powinno wpłynąć korzystnie na decyzje odnośnie przyznania Lidzbarkowi miana uzdrowiska.
Co oprócz leczenia? Miasto dostarcza wielu ciekawych szlaków, które zwiedzać można zarówno pieszo, rowerowo, samochodowo, jak i też kajakowo. Jeśli mowa o samochodzie to polecamy Szlak Kopernikowski. Jest to szlak obfitujących w wiele atrakcji, gdzie jego tropem poznamy liczne miejscowości o charakterze historycznym położone na Warmii i Mazurach. Jego nazwa pochodzi od tego, że w tychże miejscach przebywał i pracował Mikołaj Kopernik.

Ze szlaków rowerowych warto jest skorzystać na trasie Lidzbark Warmiński – Węgorzewo. Na trasie tej obejrzeć można wiele zabytków, a także podziwiać mnóstwo ciekawych, malowniczych krajobrazów. Długość tego szlaku to aż prawie 100km. Dlatego nie warto jest porywać się z motyką na słońce, tylko rozsądnie zaplanować wyprawę rowerową – o odpowiedniej długości.

Lidzbark
Na koniec należy wspomnieć o przepięknym zamku biskupów warmińskich. Jest to świetny przykład architektury gotyckiej. Budowa zamku została rozpoczęta w połowie wieku XIV. W zamku znajdują się liczne sale ekspozycyjne, które mieszczą się zarówno w częściach górnych budowli, jak i też w piwnicach. Będąc w Lidzbarku należy koniecznie odwiedzić tenże zamek.
Noclegi w Lidzbarku Warmińskim są stosunkowo tanie i na przyzwoitym poziomie. Znajduje się tu aż kilkanaście gospodarstw agroturystycznych. Warto także wspomnieć, że w pobliskiej wiosce Kłębowo jest usytuowane schronisko młodzieżowe. Na terenie miasta znajdują się również hotele oraz ośrodek wypoczynkowy, który oferuje atrakcyjne noclegi. Oprócz tego w mieście znaleźć można pokoje gościnne w przyzwoitych cenach, dzięki czemu weekendowy wypad nie nadszarpnie zanadto naszego portfela, a dostarczy wielu atrakcji.

Popularne