Kraje tropikalne Turystyka zagraniczna Wakacje za granicą

Wakacje w Indonezji

Indonezja to magiczne miejsce, gdzie znajdziemy stare, balijskie świątynie, tarasy ryżowe, dymiące wulkany, kolorowe ryby oraz smoki z Komodo. Podróż do Indonezji to na pewno niezapomniane przeżycie oraz zetknięcie z całkiem inną, ciekawą i odmienną od naszej kulturą. To bliskie spotkanie z naturą oraz z całą mistyką tego miejsca.

Jeśli pragniesz oderwać się od szarej codzienności i przenieść się do rajskiej krainy – pełnej kolorów i przepięknych widoków to koniecznie powinieneś pojechać na wakacje do Indonezji! Nabierzesz tam nowego spojrzenia na swoje życie i na świat. Właśnie w tym miejscu będziesz mógł poznać zwyczaje, taniec, wyjątkową kulturę oraz pyszne, orientalne jedzenie, którego nie zaznasz nigdzie indziej. Jeśli dalej masz wątpliwości co do spędzenia wakacji w Indonezji to koniecznie przeczytać ten artykuł – a na pewno zmienisz swoje zdanie!

Kiedy najlepiej zacząć planować podróż do Indonezji?

Przede wszystkim planując podróż do Indonezji musimy wziąć pod uwagę warunki pogodowe, które w danym czasie będą panować w tym miejscu. Otóż musisz wiedzieć, że zdecydowanie najlepszym czasem, aby zaplanować swoją podróż do Indonezji jest okres od kwietnia do października, ponieważ wtedy jest pora sucha. To wtedy temperatura oraz wilgotność powietrza jest najbardziej dla nas korzystna i pozwoli nam cieszyć się w pełni pobytem w tym urokliwym miejscu.

Co warto zobaczyć będąc w Indonezji?

Wybierając się do Indonezji warto skorzystać z oferty biura Planet Escape, które oferuje nam podróż na Medan, Tangkahan, Bukit Lawang, Jezioro Toba oraz Wyspę Cubadak. To właśnie w tych miejscach będziemy mogli zobaczyć na żywo słonie, orangutany oraz spacerować po dzikiej dżungli. Ponadto mamy tu możliwość obejrzeć wschód słońca z wulkanu oraz możemy odpocząć na bajecznej plaży. Możemy tutaj podziwiać również koralowe wyspy oraz poznać mistyczny lud Bataków. Warto również wybrać się na wyspę Cubadak, gdzie można się przekonać na własnej skórze jak wygląda ekologiczny raj. A na odważnych czeka degustacja słynnego owocu Duriana – poza zapachem podobno jest całkiem przyjemny.

Wyspa Cubadak – co warto na niej zwiedzić?

Wyspa Cubadak jest to niemal bezludna wyspa i tropikalny raj – w którym na pewno uda nam się odpocząć od codziennego zgiełku i zrelaksować. Znajdziemy tu dziewicze plaże i wody Oceanu Indyjskiego oraz ogromną, dziką dżunglę. Atrakcjami na wyspie jest żeglowania oraz nurkowanie. Cubadak słynie również z działalności hotelu, który zapewnia wyżywienie oraz składa się z 13 eko-bungalowów. Dlatego też wyspa ta nazywana jest rajem ekologicznym.

Koniecznie wybierz się do Tangkahan i zobacz na żywo słonie!

Znajdując się w Tangkahan koniecznie musimy przejechać się przez sumatrzańską dżunglę i zobaczyć na własne oczy królujące w tym miejscu orangutany! Ponadto będąc w Tangkahan nie można zapomnieć o spotkaniu z dzikimi, sumatrzańskimi słoniami. Nie tylko będziecie mogli je zobaczyć, ale nawet jeśli się odważycie – będziecie mieć możliwość je wykąpać!

A na Bukit Lawang – czeka na Was spotkanie z orangutanami!

Największą atrakcją tego miejsca jest Park Narodowy, w którym poza orangutanami będziecie mogli podziwiać również gibbony, nosorożce sumatrzańskie, krokodyle, tygrysy, niedźwiedzie malajskie oraz słonie. Warto także wiedzieć, że jest to miejsce, gdzie możemy przyglądać się orangutanom w ich naturalnym środowisku, ponieważ jest centrum opieki oraz rehabilitacji nad tym zwierzętami. Na Bukit Lawang koniecznie należy się także wybrać się na przejazd nad mistycznymi wodami Jeziora Toba – są to widoki, których na pewno nie zapomnimy przez długi czas!

Wizyta w metropolicie Sumatry – Medan

W tym miejsce na liście „must see” znajdą się takie miejsca jak: świątynia chińska, Wielki Meczet, sułtański pałac Maimun oraz kolonialne zabudowania w dzielnicy Kesawan. Będąc w Medanie koniecznie należy spróbować tutejszego jedzenia. W tym celu warto wybrać się do medyńskiego Chinatown i skosztować regionalnych przysmaków serwowanych na ulicach!

Na koniec pora na poznanie ludu Bataków oraz zobaczenie jeziora Toba

Jezioro Toba to miejsce otoczone wulkanami, którego widok zapiera dech w piersiach. Po obejrzeniu jeziora koniecznie należy wybrać się do tradycyjnych wiosek ludu Batak. To właśnie tutaj będziecie mieć szansę zaznać kąpieli w świętych, gorących źródłach oraz zobaczyć na własne oczy tradycyjne tańce oraz warsztaty rzemieślnicze Bataków.

Wakacje w Indonezji

Popularne