Turystyka zagraniczna W górach Wakacje za granicą

Chwytająca za serce Argentyna – wakacje z Logos Tour

Podróże są poszukiwaniem miejsc na ziemi, do których warto wracać. Jedną z takich lokalizacji, która zapada w pamięć niejednej osobie, jest Argentyna. To kraj, który oczaruje od pierwszego z nią spotkania. Matka natura obdarowała ją bardzo hojnie, gdyż widoki zapierają dech w sercu. Ludzie są niezwykle przyjaźnie nastawieni do odwiedzających. Wystarczy pojechać tam raz, żeby zostawić tam swoje serce. Argentyna jest ósmym co do wielkości państwem na świecie. Jest najbardziej europejska ze wszystkich krajów Ameryki Południowej. Jej obszar rozciąga się od Oceanu Atlantyckiego, przez wielką równinę w centralnej części kraju określaną jako La Pampa aż po płaskowyż Patagonii w południowej części. Zachodni fragment Argentyny oddzielony jest od Chile przepięknymi Andami, których najwyższym szczytem jest Aconcagua (6962 m). Mieszkańcy Argentyny to miłośnicyfootballu, yerba mate, wołowiny i niezwykle towarzyscy ludzie. Warto wyruszyć w taką niezwykłą podróż z Logos Tour. Jakie ciekawe miejsca można zobaczyć podczas takiego wyjazdu?

Buenos Aires – miasto miłości

Gdy myślimy o odwiedzeniu kraju, takiego jak Argentyna, wakacje należy rozpocząć od stolicy. Zakochać się w Buenos Aires jest bardzo łatwo. Trudniej natomiast jest opuścić to miasto bez żalu. Spacer po tym wspaniałym mieście, mimo najbardziej europejskiego charakteru w całej Ameryce Południowej, przynosi ciągłe uczucie znajdowania się gdzieś na końcu świata. Jest tam bardzo podobnie jak w stolicach naszego kontynentu, ale jednak inaczej. Wynika to z podskórnej świadomości pewniej granicy między tym, co jest tutaj i tym, co znajduje się tam.

Zwiedzając to miasto, warto zobaczyć Plaza de Mayo, przy którym wraz z Argentyńczykami można wypatrywać prezydenta w oknach jego pałacu, odpocząć przy fontannie bądź wyciszyć w katedrze. Ciekawym sposobem spędzenia wolnego czasu jest odwiedzenie dzielnicy la Boca, która jest pewnego rodzaju podróżą w czasie to okresu, w którym powstawało tango. Wrażenie robi również elegancka dzielnica Palermo, która zachwyca wspaniałymi willami, pałacami, a także ambasadami.

Estancia Santa Susana – argentyńska prowincja

Estancja Santa Susana pozwala na poznanie życia, a także zwyczajów guachos. Odwiedzając określone miejsce, można sprawdzić się podczas przejażdżki konnej bądź zobaczyć jak wygląda podróż powozem. Warto spróbować tradycyjnych, miejscowych pierożków empanadillas oraz asado, a także wspaniałej pieczonej wołowiny podawanej z wyśmienitym winem.

Puerto Iguazu – najpiękniejsze wodospady świata

Zwiedzanie najpiękniejszych wodospadów świata najlepiej rozpocząć od Diabelskiej Gardzieli, która stanowi największą kaskadę wodospadu. Woda w określonym miejscu spada z wysokości 82 metrów, a więc wyższej niż w przypadku Wodospadu Niagara. Jest to najbardziej spektakularna, potężna oraz zachwycająca kaskada, jaką można zobaczyć. W Parku Narodowym, w którym znajdują się wodospady, można obserwować piękno przyrody, zarówno flory, jak i fauny. Zadziwiające wrażenie sprawiają obecne w lesie motyle, egzotyczne ptaki, a także wszędobylskie ostronosy.

Ushuaia – miasto na Ziemi Ognistej

Ushuaia to nie tylko przystanek na drodze do nieodkrytej Antarktydy, ale miasto, które ma bardzo dużo do zaoferowania odwiedzającym. W tym właśnie miejscu jest bardzo dobrze rozwinięta baza żeglarska oraz kajakarska. Odbywają się tam coroczne imprezy, takie jak Święto Prowincji (narodowe święto najdłuższej nocy), a także październikowe święto miasta Ushuaia. W określonym miejscu dużą popularnością cieszą się dwie ulice, a mianowicie portowa, a także turystyczna San Martin. Co więcej, położenie nad Kanałem Beagle i bliskość Narodowego Parku Ziemi Ognistej przyczynia się do tego, że można tam podziwiać pingwiny oraz orki w ich naturalnym środowisku.

Argentyna to wspaniały kraj, w którym zobaczyć można niezwykłe zapierające dech w sercu krajobrazy, spróbować fantastycznych potraw, poznać otwartość mieszkańców. Jest to państwo najbardziej europejskie z wszystkich krajów Ameryki Południowej i tak różne od stolic obecnych na naszym kontynencie. W niej można się zakochać i zostawić swoje serce.

Popularne