Kraje tropikalne

Inwałd – doskonała propozycja na rodzinny wypad.

Inwałd pomimo tego, że jest niewielką miejscowością w województwie małopolskim, to od pewnego czasu staje się coraz bardziej popularna zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi. Miejscowość ta leży u stóp Beskidu Małego przy trasie nr 52 to jest pomiędzy Andrychowem a Wadowicami. Jeżeli chcesz sprawdzić, co przyciąga uwagę osób z całego kraju, koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Inwałd to doskonały przykład miejscowości, w którą zainwestowano, i w której inwestycja w turystykę bardzo się opłaciła. To tutaj znajduje się słynny już w całej Polsce park miniatur „Świat Marzeń”. Funkcjonuje on od 2007 roku i obejmuje powierzchnię 45 tysięcy m2. W parku znaleźć można szereg miniatur przedstawiających jedne z najwspanialszych cudów architektonicznych świata. Znajdziemy tutaj Big Bena, Plac św. Piotra, Łuk Triumfalny, Biały Dom, czy chociażby Statuę Wolności. Park dostarcza także wielu innych atrakcji, np. kino 5D, czy zielony labirynt. Oprócz tego sam park miniatur to przykład doskonale zaprojektowanej architektury ogrodowej. Wykorzystano tutaj niesamowite zestawienie różnych kompozycji kwiatowych. Na terenie parku znajdują się punkty gastronomiczne i pamiątkowe dzięki czemu będąc tutaj całą rodziną z pewnością nie musimy myśleć o dodatkowym prowiancie, a jedynie skupić się na zwiedzaniu atrakcji i wypoczynku. Należy również dodać, że korzystając z atrakcji parku miniatur można również nabyć łączny bilet uprawniający as do zwiedzania warowni Inwałd. To tutaj przy ul. Wadowickiej 169 został idealnie zrekonstruowany średniowieczny gród wykonany z drewna. Znajduje się tutaj Muzeum Tortur, Park Ruchomych Smoków, a także szereg innych atrakcji, które uprzyjemnią czas spędzony w Inwałdzie.

Inwald doskonala propozycja na rodzinny wypad (7) Inwald doskonala propozycja na rodzinny wypad (8) Inwald doskonala propozycja na rodzinny wypad (9)

Obok parku miniatur od 2009 roku został otwarty Dinoland. Jest to park rozrywki, w którym znajdziemy bardzo realistycznie wykonane repliki dinozaurów. W tym miejscu dzieci, a także i dorośli mogą dokładnie poznać prehistoryczny świat i na własne oczy zobaczyć niecodzienne okazy gigantycznych dinozaurów. Na terenie parku zagrać można w minigolfa, a także sprawdzić swą tężyznę fizyczną w parku linowym. Oczywiście w tym miejscu kupić można liczne pamiątki, które znajdziemy w specjalnym sklepiku, a także dobrze zjeść w restauracji. Wokół parku znajdują się liczne gospodarstwa agroturystyczne, a także Park Hotel Łysoń. Inwałd to z pewnością propozycja dla osób, które chcą w weekend odpocząć od zgiełku miasta, przenieść się do prehistorycznego świata połączonego z szybkim zwiedzaniem największych atrakcji współczesnej architektury.

Inwald doskonala propozycja na rodzinny wypad (3) Inwald doskonala propozycja na rodzinny wypad (1) Inwald doskonala propozycja na rodzinny wypad (2) Inwald doskonala propozycja na rodzinny wypad (5) Inwald doskonala propozycja na rodzinny wypad (4)

Jak widać powyżej mała miejscowość Inwałd dostarcza szeregu atrakcji, które z pewnością przypadną do gustu całej rodzinie. Oprócz tego należy również wspomnieć, że w tej miejscowości znajduje się mini zoo, które również jest niedaleko usytuowane od parku miniatur. Można tutaj skorzystać z przejażdżki konnej, odwiedzić wioskę indiańską, bądź zorganizować kulig, czy ognisko.

Fot. ParkMiniatur i Dinolandia.

Popularne